Niebolesne powiększenie się jądra – co robić?

Niebolesne powiększenie się jądra – co robić?

Podczas kąpieli wyczułeś, że Twoje jądra się powiększone? Jeśli przy tym nie odczuwasz żadnych boleści, to koniecznie pomyśl o usg jąder oraz o wizycie u specjalisty. Pamiętaj, że takich symptomów nigdy nie wolno lekceważyć.

Ustalanie przyczyny powiększenia jądra

Zastanawiasz się, po co Ci usg jąder warszawa, czy wizyta u specjalisty, skoro nie odczuwasz żadnych boleści? Tak naprawdę wszystkie zmiany w naszym wyglądzie, w tym również w wyglądzie jąder, mogą wskazywać o poważniejszej dolegliwości. Organizm zwykle daje nam znaki ostrzegawcze, że coś się dzieje złego, dlatego nigdy nie można bagatelizować nawet bezbolesnych objawów. Aby szybko ustalić, co jest przyczyną powiększenia się jądra, lepiej zdecydować się na wizytę u urologa oraz właśnie na USG jąder.

Powiększenie jądra i wizyta u urologa

Urolog żartobliwie nazywany jest męskim ginekologiem i to do niego warto zapisać się na wizytę, kiedy pojawiają się niepokojące objawy. Z pewnością powiększenie się jądra do nich należy, w szczególności, jeśli nie ma ku temu jakichś podstaw. Przykładowo, jeśli Twoje jądro nie było narażone na uraz, wskutek którego mogło się powiększyć. Nawet jeśli tak się stało, zawsze lepiej upewnić się, czy nie ucierpiało na tym i właśnie tutaj z pomocą przychodzi Ci urolog – lekarz specjalista, który zna się na swojej pracy. Urolog przeprowadzi wywiad, sprawdzi stan jąder i zleci odpowiednie badania, w tym również USG, by ustalić przyczynę. Następnie zadecyduje o ewentualnym leczeniu, przepisze odpowiednią terapię farmaceutykami, a w przypadku poważniejszych dolegliwości zaleci dalsze leczenie.

Mam świadomość, że wielu panów, urologa traktuje jako zło konieczne, lecz jeśli zależy Ci na pełnym zdrowiu, powinieneś się do niego zgłosić nie tylko wtedy, gdy Twoje jądro zacznie się powiększać, lecz także profilaktycznie, by sprawdzić stan swoich narządów płciowych. W celach profilaktycznych wystarczy 1-2 wizyty w ciągu roku, więc przyznasz, że to naprawdę niewiele.