Ciekawe techniki masażu relaksacyjnego

 

Masaż to doskonała forma relaksu, która z powodzeniem redukuje ból pleców, głowy, napięcie mięśni czy stres. Znana jest od wieków, a jej różne odmiany sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Masaż znany jest ludzkości od wieków. Praktykowanie tej metody relaksu zaczęło się już w starożytnych Chinach, skąd ruszyło w świat i ogarnęło niemal każdy zakątek ziemi. Masaż pozwala nie tylko na błogi relaks, ale jest ukojeniem w przypadku wielu dolegliwości.

 

Występuje wiele technik wykonywania masażu. Odmiany te często są pochodną lokalnych praktyk, połączonych z tradycyjnymi założeniami. Oto trzy polecane formy masażu relaksacyjnego.

Masaż klasyczny

Jak sama nazwa wskazuje, jest to dość klasyczna forma masażu. Pojawiają się tutaj takie ruchy, jak głaskanie, rozcieranie, oklepywanie, ugniatanie czy wyciskanie. Wszystkie mają za zadanie rozładować ciążące na mięśniach napięcie i przynieść wyczekiwane odprężenie. Masaż klasyczny łagodzi ból, poprawia przepływ krwi w organizmie, a nawet polepsza przemianę materii.

Masaż rozgrzanymi kamieniami

Wbrew swojej nazwie, masaż gorącymi kamieniami wcale nie jest bolesny. Za pomocą rozgrzanych kamieni masażysta ugniata poszczególne partie ciałą lub gładzie je nieruchomo. Osoby, które skorzystały z tej techniki zapewniają, że jest to świetna forma relaksu. Ponadto ma swoje właściwości prozdrowotne. Rozluźnia mięśnie, przynosi ulgę w stresie i pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu krwionośnego. Podolog Kraków

 

Masaż lomi lomi

Ojczyzną masażu lomi lomi są Hawaje. Sama jego nazwa to dosłownie “dotyk delikatnej łapy kota”. Celem tej techniki jest relaks nie tylko ciała, ale i duszy. W trakcie masażu lomi lomi stosuje się specjalny rozgrzewający olej, który rozprowadzany jest po całym ciele. Sam masaż trwa od 1,5 do 2 godzin, w czasie których masażysta rozluźnia ciało, niweluje napięcie, a wszystko to z klimatyczną i nastrojową muzyką w tle.