Ozonatory samochodowe coraz częściej można spotkać w warsztatach samochodowych, jak i w rękach osób indywidualnych. Ozonator dla samochodu to sprzęt niezwykle łatwy w obsłudze. Wystarczy umieścić go na siedzeniu pasażera bądź na podłodze, a jego wylot skierować pod schowek. Jest to bardzo ważne miejsce, gdyż właśnie tam znajduje się wlot do układu klimatyzacji. Po ustawieniu urządzenia wystarczy zapalić samochód oraz włączyć klimatyzację.
Po co stosować ozonator powietrza w samochodzie?
Ozonator powietrza to urządzenie, którego zadaniem jest wytwarzanie ozonu. Ten pierwiastek jest silnym utleniaczem, dzięki czemu skutecznie pozbywa się wirusów, bakterii oraz grzybów z wnętrza samochodu, ale również z jego kanałów wentylacyjnych. Ozon rewelacyjnie sprawdzi się także jako skuteczny środek na nieprzyjemne zapachy, które powstają zarówno we wnętrzu pojazdu, jak i w klimatyzacji. Ozonatory w bardzo szybkim czasie pozbędą się zapachu potu, środków piorących, aromatów odzwierzęcych czy perfum.
Jaki ozonator zastosować w samochodzie?
Podczas wyboru urządzenia dezynfekującego powietrze w samochodzie, warto kierować się kilkoma aspektami. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na metodę wytwarzania ozonu. Na rynku dostępne są dwa rodzaje ozonatorów powietrza. Najpopularniejsze z nich, które są najczęściej wykorzystywane, to urządzenia oparte na technologii płytek ceramicznych. Wytwarzają duże ilości wielotlenków azotu, czyli substancji szkodliwych dla osób oraz sprzętu. Drugim rodzajem urządzeń są ozonatory oparte na bezpiecznej technologii, która sprawia, że ozon rozpada się w tlen. Tego rodzaju sprzęt z pewnością nie wyrządzi żadnych szkód w samochodzie.
Drugim aspektem, równie ważnym podczas wyboru ozonatorów od samochodu jest ich wydajność. Minimalna wartość, jaką opłaca się wykorzystać, to 5 000 mg na godzinę. Nie ma większego sensu, by inwestować w urządzenia o mniejszej wydajności, gdyż wtedy ozon będzie bardziej wyczuwalny, a nawet kilkugodzinne ozonowanie nie da zadowalających efektów.