Kwas hialuronowy – sprawdź zalety w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Ten wzrost zainteresowania sprawia, że jest coraz łatwiej dostępna i cały czas pojawiają się nowsze oraz skuteczniejsze zabiegi, których celem jest odżywienie i nawilżenie skóry. Bardzo duża część zabiegów oferowana w takich placówkach, poświęcona jest również terapiom anti-age, czyli odmładzającym i pomagającym jak najdłużej zachować gładką i promienną skórę. Jakie są najczęściej stosowne substancje w kosmetologii?

Kwas hialuronowy w kosmetologii

Kwas hialuronowy to chyba najczęściej stosowana substancja w klinikach medycyny estetycznej. Dzięki czemu zawdzięcza sobie takie zainteresowanie? Co ciekawe, to związek chemiczny, który znajduje się w ciele każdego człowieka, niemal w każdej jego komórce. Jego największe ilości zgromadzone są w ciele szklistym oka, w mazi stawowej oraz w skórze. Jego podstawową funkcją jest wiązanie wody – wystarczy jedna cząsteczka kwasu hialuronowego, aby związać aż 250 cząsteczek wody. To właśnie on odpowiedzialny jest za strukturę skóry, jej nawilżenie oraz jędrność. Niestety wraz z wiekiem, jego ilość w skórze maleje, co doprowadza do stopniowej degradacji tkanek. Na szczęście, naukowcom udało się produkować tę substancję za pomocą metod biotechnologicznych, dzięki można aplikować go z zewnątrz, przywracają cerze atrakcyjny wygląd. W jaki sposób wykorzystywany jest kwas hialuronowy w medycynie estetycznej? Doskonałe efekty przynoszą zabiegi, polegające na wypełnianiu zmarszczek. W ten sposób można potraktować niemal wszystkie zmarszczki na twarzy, na przykład na czole, wokół oczu, międzybrwiowe, wargowo-żuchwowe czy nosowo-wargowe. Powiększanie ust kwasem hialuronowym Warszawa pozwala uzyskać trwałe nawilżenie, intensywny kolor oraz symetryczny kształt. Za jego pomocą poprawia się też owal twarzy oraz gęstość skóry. Jak widać to niezastąpiona substancja, która przypadnie do gustu pacjentom w każdym wieku.

Toksyna botulinowa – czym jest i jak działa?

Kolejną, powszechnie używaną substancją w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej jest toksyna botulinowa, czyli powszechnie nazywany botoks. Co ciekawe, jest to toksyna wytwarzana przez laseczki jadu kiełbasianego, która bezpośrednio działa na układ nerwowy. W zabiegach stosuje się jej niskie dawki, co nie powoduje żadnego zagrożenia, jednak przynosi doskonałe efekty. Toksyna botulinowa stosowana jest głównie w celu zlikwidowania zmarszczek mimicznych oraz cofnięcia procesów starzenia się skóry. Wstrzyknięta w odpowiednie miejsce przez doświadczonego lekarza, uniemożliwia kurczenie się mięśnia. W ten sposób uzyskuje się delikatne ograniczenie ruchomości mimiki twarzy, co nie tylko wygładza zmarszczki, ale też zapobiega tworzeniu się nowych. Efekt, jaki można uzyskać stosując botoks, nie jest trwały – oznacza to, że jego skutki są odwracalne i po jakimś czasie można wykonać kolejny zabieg. Decydując się na botoks, który wykonuje doświadczony i wykwalifikowany, nie musisz obawiać się o niepożądane efekty. Wbrew pozorom umiejętnie wykorzystanie toksyny botulinowej wcale nie powoduje nienaturalnego efektu twarzy-maski. Dzieje się tak tylko wtedy, jeżeli substancja jest zaaplikowana w niewłaściwy mięsień, została podana jej zbyt duża dawka lub zabieg jest powtarzany za często.

Osocze bogatopłytkowe – innowacyjna sposób na młodość

Jeszcze innym, chętnie stosowanym zabiegiem jest lifting wampirzy, który opiera się na stosowaniu osocza bogatopłytkowego. To innowacyjna substancja, która jest pozyskiwana z krwi pacjenta, dzięki czemu nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Sam proces produkcji polega na odwirowaniu krwi w specjalnej maszynie, co powoduje koncentrację płytek krwi w osoczu i wiąże się z wyższym stężeniem płytkopochodnych czynników wzrostu. Właśnie te ostatnie elementy, mają wpływ na procesy regeneracji tkanek. Zabiegi z wykorzystaniem osocza poprawią ukrwienie skóry, wyrównują koloryt cery oraz przyczyniają się do odbudowy włókien kolagenowych, co w efekcie poprawia jędrność i gęstość skóry.