Kwas hialuronowy – sprawdź zalety w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Ten wzrost zainteresowania sprawia, że jest coraz łatwiej dostępna i cały czas pojawiają się nowsze oraz skuteczniejsze zabiegi, których celem jest odżywienie i nawilżenie skóry. Bardzo duża część zabiegów oferowana w takich placówkach, poświęcona jest również terapiom anti-age, czyli odmładzającym i pomagającym jak najdłużej zachować gładką i promienną skórę. Jakie są najczęściej stosowne substancje w kosmetologii?

Kwas hialuronowy w kosmetologii

Kwas hialuronowy to chyba najczęściej stosowana substancja w klinikach medycyny estetycznej. Dzięki czemu zawdzięcza sobie takie zainteresowanie? Co ciekawe, to związek chemiczny, który znajduje się w ciele każdego człowieka, niemal w każdej jego komórce. Jego największe ilości zgromadzone są w ciele szklistym oka, w mazi stawowej oraz w skórze. Jego podstawową funkcją jest wiązanie wody – wystarczy jedna cząsteczka kwasu hialuronowego, aby związać aż 250 cząsteczek wody. To właśnie on odpowiedzialny jest za strukturę skóry, jej nawilżenie oraz jędrność. Niestety wraz z wiekiem, jego ilość w skórze maleje, co doprowadza do stopniowej degradacji tkanek. Na szczęście, naukowcom udało się produkować tę substancję za pomocą metod biotechnologicznych, dzięki można aplikować go z zewnątrz, przywracają cerze atrakcyjny wygląd. W jaki sposób wykorzystywany jest kwas hialuronowy w medycynie estetycznej? Doskonałe efekty przynoszą zabiegi, polegające na wypełnianiu zmarszczek. W ten sposób można potraktować niemal wszystkie zmarszczki na twarzy, na przykład na czole, wokół oczu, międzybrwiowe, wargowo-żuchwowe czy nosowo-wargowe. Powiększanie ust kwasem hialuronowym Warszawa (https://www.studioelix.pl/twoj-problem/ksztalt-ust/ ) pozwala uzyskać trwałe nawilżenie, intensywny kolor oraz symetryczny kształt. Za jego pomocą poprawia się też owal twarzy oraz gęstość skóry. Jak widać to niezastąpiona substancja, która przypadnie do gustu pacjentom w każdym wieku.

Toksyna botulinowa – czym jest i jak działa?

Kolejną, powszechnie używaną substancją w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej jest toksyna botulinowa, czyli powszechnie nazywany botoks. Co ciekawe, jest to toksyna wytwarzana przez laseczki jadu kiełbasianego, która bezpośrednio działa na układ nerwowy. W zabiegach stosuje się jej niskie dawki, co nie powoduje żadnego zagrożenia, jednak przynosi doskonałe efekty. Toksyna botulinowa stosowana jest głównie w celu zlikwidowania zmarszczek mimicznych oraz cofnięcia procesów starzenia się skóry. Wstrzyknięta w odpowiednie miejsce przez doświadczonego lekarza, uniemożliwia kurczenie się mięśnia. W ten sposób uzyskuje się delikatne ograniczenie ruchomości mimiki twarzy, co nie tylko wygładza zmarszczki, ale też zapobiega tworzeniu się nowych. Efekt, jaki można uzyskać stosując botoks, nie jest trwały – oznacza to, że jego skutki są odwracalne i po jakimś czasie można wykonać kolejny zabieg. Decydując się na botoks, który wykonuje doświadczony i wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej Warszawa – Studio Elix, nie musisz obawiać się o niepożądane efekty. Wbrew pozorom umiejętnie wykorzystanie toksyny botulinowej wcale nie powoduje nienaturalnego efektu twarzy-maski. Dzieje się tak tylko wtedy, jeżeli substancja jest zaaplikowana w niewłaściwy mięsień, została podana jej zbyt duża dawka lub zabieg jest powtarzany za często.

Osocze bogatopłytkowe – innowacyjna sposób na młodość

Jeszcze innym, chętnie stosowanym zabiegiem jest lifting wampirzy, który opiera się na stosowaniu osocza bogatopłytkowego. To innowacyjna substancja, która jest pozyskiwana z krwi pacjenta, dzięki czemu nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Sam proces produkcji polega na odwirowaniu krwi w specjalnej maszynie, co powoduje koncentrację płytek krwi w osoczu i wiąże się z wyższym stężeniem płytkopochodnych czynników wzrostu. Właśnie te ostatnie elementy, mają wpływ na procesy regeneracji tkanek. Zabiegi z wykorzystaniem osocza poprawią ukrwienie skóry, wyrównują koloryt cery oraz przyczyniają się do odbudowy włókien kolagenowych, co w efekcie poprawia jędrność i gęstość skóry.