oxandrolon-efekty,działanie,stosowanie

Oxandrolon – na rynku od 1964 roku!

Opinia ogółu na temat sterydów jest zazwyczaj zła. Większość osób unika nawet leków na bazie sterydów, przekonani że nie są one do końca bezpieczne i zdrowe dla organizmu człowieka. Obawy te mogły pojawiać się kiedyś – wiele lat temu, kiedy sterydy były nowością na rynku, nie były dokładnie zbadane i opisane, a skutki uboczne można było obserwować wyłącznie na bazie swojego organizmu po ich zastosowaniu. W dzisiejszych czasach sterydy dostępne są w różnych zastosowaniach, niektóre przepisywane przez lekarzy nawet dzieciom. Te w formie lekarstw, mają za zadanie zahamować objawy choroby i pomóc człowiekowi powrócić do zdrowia. Jest jeszcze druga forma sterydów – te przeznaczone do formowania sylwetki, mające pomóc sportowcom osiągnąć upragnione cele treningowe. To głównie te drugie owiane są złą sławą i uważane przez większość za niebezpieczne. Okazuje się jednak, że w dzisiejszych czasach, nauka jest tak dobrze rozwinięta, że dostępne na rynku sterydy – stosowane zgodnie z zaleceniami producenta – są w
pełni bezpieczne. Jednym z nich jest Oxandrolon, stosowany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety w niemal każdym wieku. Środek po raz pierwszy pokazał się na rynku w 1964 roku. Od tego czasu został szczegółowo przebadany a jego działanie nie ma przed nami tajemnic. Uważany za jeden z najłagodniejszych sterydów, stosowany nawet przez osoby, które dopiero zaczynają swoją historię ze stosowaniem wspomagaczy treningowych.

OXANDROLON – co to takiego?

Oxandrolon to starannie przebadany środek, mający pomóc w budowie tkanki mięśniowej. Jest niezwykle pomocny, ponieważ dodaje siły i wigoru, potrzebnego do wykonywania nawet najprostszych ćwiczeń siłowych. Przyrost masy mięśniowej po zastosowaniu sterydu jest stopniowy – wolny acz stabilny. Nie powoduje spustoszenia w organizmie poprzez nadmierny, szybki rozrost tkanki mięśniowej, dzięki czemu można uniknąć bólu, przetrenowania oraz przykrych konsekwencji estetycznych w postaci rozstępów. Środek używany jest zazwyczaj przed zawodami, gdy człowiek potrzebuje najwięcej siły do treningów i finalnego okazania swoich zdolności. Wiele osób sięga po niego także na początku swojej historii ze sportem, by dodać sobie siły i przygotować się do nowego dla organizmu wysiłku fizycznego.

Wyraźne efekty i brak efektów ubocznych? Dla kogo przeznaczony jest ten środek?

Mimo, że Oxandrolon uważany jest za jeden z bezpieczniejszych sterydów anaboliczno-androgennych, jak każdy środek ma swoich zwolenników i osoby, które nie są do końca usatysfakcjonowane jego działaniem. Dla osób chcących szybko rozbudować tkankę mięśniową i zwiększyć swoją masę, może on nie być wystarczająco dobry. Zwłaszcza osoby oczekujące dużych efektów przy możliwie jak najmniejszym wysiłku, prawdopodobnie nie będą zadowolone z jego działania. Głównym efektem jego stosowania, jest – wyżej wspomniana – siła. To właśnie ona daje możliwości do lepszych, dłuższych, częstszych treningów i jest niezbędna przy uprawianiu każdego rodzaju sportu. Stosowanie Oxandrolonu niewątpliwie pomoże poprawić jakość ćwiczeń i znacznie zmniejszyć czas osiąganego w nich progresu. Efektem lepszych treningów niewątpliwie są większe mięśnie, nie można jednak spodziewać się poprawy sylwetki bez wysiłku, gdyż nie jest to zdrowe ani naturalne. Paradoksalnie Oxandrolon może być niezwykle pomocny na tzw. redukcji – dając niezbędną do ćwiczeń siłę, pozwala zwiększyć ich częstotliwość i pomóc w spaleniu nadmiernej tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym wzmocnieniu i zarysowaniu mięśni. Niewątpliwym plusem w kuracji z tym sterydem jest fakt, że nawet jego długotrwałe stosowanie nie powinno wpłynąć negatywnie na funkcjonowanie organizmu – badania z 2012 roku, przeprowadzone w Ameryce [J Am Coll Surg. 2012 Apr ], opisywały aż roczną kurację tym preparatem. Były to badania przeprowadzone przez grupę naukowców, pod czujnym okiem specjalistów.  Samodzielne stosowanie Oxandrolonu nie powinno przekraczać 8 miesięcy kuracji. Najważniejsze i najbardziej zaskakujące są jednak wyniki przeprowadzonych badań. Eksperyment ten przeprowadzony był zarówno na dorosłych, jak i dzieciach. Podczas niego monitorowano przede wszystkim wydajność organizmu, wzrost, masę ciała i masę mięśniową. Ponadto zwrócono szczególną uwagę na pracę serca, zawartość minerałów w kościach, czy popęd seksualny – czynniki będące szczególnie narażone przy przyjmowaniu większości sterydów i środków dopingujących. Efektem badań było ustalenie, że Oxandrolon zmniejsza wydatek energetyczny po ćwiczeniach, obniża ciśnienie krwi, znacznie wpływa na przyrost mięśni i zwiększenie siły. Co najciekawsze – nie stwierdzono żadnych efektów ubocznych w trakcie całego roku trwania kuracji, wręcz przeciwnie – zaobserwowano korzystny dla zdrowia wzrost składników mineralnych kości.
Warto jednak pamiętać, że badania te były przeprowadzone na małych dawkach preparatu – podawano bowiem, w zależności od wagi badanych, od 0,1 – 7 mg na kilogram masy ciała dziennie. Osoby chcące zwiększyć swoją masę mięśniową, na pewno sięgają po większą ilość Oxandrolonu – najważniejsze to zażywać go „z głową”, ponieważ przedawkowanie jakiekolwiek leku czy sterydu, może wiązać się z poważnymi skutkami ubocznymi.

Działanie preparatu:

Według wspomnianych wyżej badań, największe działanie, produkt wykazuje 17 dnia stosowania. Wtedy można zauważyć największy wzrost siły i powiększenie się mięśni. Oxandrolon to stosunkowo najbezpieczniejszy środek dopingujący, nie niszczy wątroby tak, jak inne dostępne na rynku sterydy. Nie można jednak zapominać, że tak jak wszystkie środki chemiczne stosowane doustnie, nie pozostaje obojętny dla funkcjonowania narządów wewnętrznych. Produkt nie powinien jednak wprowadzić odczuwalnego i długotrwałego spustoszenia w organizmie. Między innymi właśnie dlatego uważany jest za jeden z najbezpieczniejszych na rynku. Nie można zapominać jednak, że w razie złego samopoczucia po zażyciu tabletek, należy skonsultować się z lekarzem.

Jak stosować Oxandrolon?

Oxandrolon to środek, który można stosować w połączeniu z innymi sterydami dopingującymi, gdyż sam w sobie nie jest w pełni sterydem. Jego nieinwazyjny wpływ na organizm, powoduje że jest świetnym dodatkiem przy zażywaniu mocniejszych, silniej działających preparatów. Nie oznacza to oczywiście, że łączenie go z innymi środkami jest konieczne – sam w sobie, jest niesamowitym źródłem siły i bardzo pomaga w osiągnięciu lepszej kondycji, poprawie pracy i zwiększenia objętości mięśni. Stosowany w połączeniu z innymi sterydami, może pomóc uzyskać niemal każdy wymarzony efekt, w zależności od tego, z czym będzie się go zażywało. Najczęściej łączony jest jednak z Testosteronem i Metanabolem.

Dawki powinny różnić się w zależności od wymaganych efektów, czasu jego stosowania czy połączeniu z innymi lekami lub sterydami. Najbardziej optymalną, zalecaną dawką jest 20-60 mg na dobę, przyjmowanych 2 lub 3 razy dziennie. Jest w formie tabletek, dlatego stosuje się go doustnie – prosta forma jest niewątpliwie kolejnym plusem, ponieważ nie trzeba zbytnio przejmować się odmierzaniem i pilnowaniem odpowiednich ilości. Dla pewności, że produkt przyjmowany jest w sposób zdrowy i nie zagraża organizmowi, nie należy przyjmować go dłużej niż przez 8 tygodni. Po tym czasie należy na jakiś czas ostawić Oxandrolon.

Choć opisane wcześniej badania nie wykazały skutków ubocznych, nie należy zapominać, że badanym podawano niemal znikome ilości preparatu. Osoby ćwiczące, chcące znacznie poprawić swoje wyniki i efekty treningów, zażywają wielokrotnie większe dawki Oxandrolonu. Przy takim stosowaniu mogą pojawić się działania niepożądane, dlatego niezwykle ważne jest obserwowanie swojego organizmu i szybkie reakcje na niepokojące objawy. Ponadto, należy dbać także o stawy, które w wyniku przyjmowania preparatu mogą być bardziej podatne na uszkodzenia i niechciane kontuzje – zwłaszcza w przypadku mieszania Oxandrolonu z innymi środkami, które nie konwertują do estrogenów. Ogromny wzrost siły kusi jednak do pokonywania coraz to nowych barier i pobijania rekordów. Trzeba pamiętać, że za szybkie zwiększanie obciążenia podczas ćwiczeń nie jest bezpieczne i grozi urazami. Warto wziąć pod uwagę również fakt, że długotrwałe stosowanie Oxandrolonu może przyczynić się do obniżenia poziomu Testosteronu, który jest ważny nie tylko dla mężczyzn ćwiczących, ale każdego kto dba o zdrowie i prawidłową ilość hormonów, które regulują pracę całego organizmu.
Kobiety sięgające po ten preparat, powinny liczyć się z tym, że jego stosowanie – nawet w niewielkich dawkach – może przyczynić się do obniżenia głosu.

Oxandrolon w pigułce:

Fakt, że Oxandrolon nie jest w pełni sterydem, na pewno cieszy osoby obawiające się tabletek, które znacznie wpływają na pracę organizmu. To jeden z najbezpieczniejszych środków na rynku, który pomoże:
– zwiększyć siłę, a co za tym idzie – motywację do treningów,
– wydłużyć czas i poprawić jakość wykonywanych ćwiczeń,
– zrzucić zbędną tkankę tłuszczową, dodając energii nawet do ćwiczeń „kardio”.
W celu osiągnięcia powyższych efektów, jak najbardziej wykluczając działania niepożądane, należy stosować możliwie jak najmniejszą ilość preparatu. Na początku zaleca się stosowanie nie więcej niż 20 mg dziennie, przykładając szczególną uwagę do dzielenia porcji na 2-3 na dobę, tak by uchronić żołądek i wątrobę przed nadmiernym obciążeniem. Należy pamiętać również o zdrowym odżywianiu, które nie tylko wspomoże efekty, ale również pozwoli ochronić narządy wewnętrzne.
Choć Oxandrolon nie jest środkiem, który działa ściśle na powiększenie mięśni, znacznie w tym pomaga. Rosną one bowiem od zwiększonej ilości treningów, na które można sobie pozwolić przez większa siłę, będącą efektem  zażywania preparatu.
Kuracja powinna wynosić od 4 do 8 tygodni, nie należy przekraczać wyznaczonego czasu i trzeba obserwować reakcje swojego organizmu. Wszystkie swoje obawy należy konsultować z lekarzem, zwłaszcza w przypadku zaobserwowania znacznego osłabienia organizmu, chronicznych, powtarzających się bóli brzucha czy znacznych zaburzeń koncentracji.

Na rynku dostępnych jest wiele środków, niektóre nazywane są zamiennikami Oxandrolonu. Często jednak nie są bezpieczne dla zdrowia i mogą przysporzyć więcej szkody niż pożytku. Stosowanie tańszych odpowiedników nie jest dobrym rozwiązaniem – choć kuszą mniejszą ceną, mogą doprowadzić do poważnych chorób czy nawet zgonów. Należy pamiętać, że nie są one w pełni przebadane, a co za tym idzie, nie można nazwać ich bezpiecznymi.
W trosce o jakość treningów i powiększenie masy mięśniowej oraz piękną, wyrzeźbioną sylwetkę, trzeba zawsze pamiętać o jednym, tym co najważniejsze – zdrowiu. Niestety każdy człowiek, bez względu na wiek, status społeczny czy doświadczenie w zażywaniu środków dopingujących, ma je tylko jedno. Należy zawsze o tym pamiętać i zamawiać wspomagacze tylko ze sprawdzonych, pewnych źródeł. Branie tabletek zgodnie z przeznaczeniem, zaleceniami producenta i w odpowiednich dawkach, nie powinno jednak przynosić efektów niepożądanych i w połączeniu ze zdrową, zbilansowaną dietą oraz odpowiednią ilością treningów, niewątpliwie przyniesie wymarzone rezultaty.