Ginekolog dziecięcy. Warszawa. Ginekologia jest dziedziną medycyny, której głównym założeniem jest profilaktyka i leczenie chorób żeńskiego układu płciowego.

Ginekolog dziecięcy.Warszawa. Ginekologia jest dziedziną medycyny, której głównym założeniem jest profilaktyka i leczenie chorób żeńskiego układu płciowego.

Lekarz odpowiedzialny za zdrowie kobiety to ginekolog. Zajmuje się on prowadzeniem działań promocyjnych, profilaktycznych, leczeniem i rehabilitacją pacjentek. Za istotny element prozdrowotnego stylu życia traktuje się opiekę ginekologiczną, dostosowaną do wieku pacjentki, obejmującą regularne wizyty u specjalisty, samoobserwację oraz badanie się profilaktycznie. Niezbędna jest tutaj również edukacja pacjentki w zakresie zdrowia seksualnego, profilaktyki zdrowotnej, stosowania antykoncepcji czy metod planowania rodziny.

Ginekolog dziecięcy WarszawaGinekolog dziecięcy Warszawa. Pierwsza wizyta u ginekologa. Poradnia ginekologiczna dla dziewcząt przyjmuje pacjentki od 0 do 18 lat.

Na pierwszą wizytę dzieci i nastolatki zawsze przychodzą z niepewnością. Budzi to duże emocje także u rodziców. Sukces pierwszej wizyty u ginekologa związany jest przede wszystkim z podejściem i zaangażowaniem lekarza ginekologa, którego powinna cechować otwartość i przyjazność wobec młodych pacjentek. Jeśli nie ma wcześniejszych wskazań medycznych, pierwsza wizyta u ginekologa powinno nastąpić między 11 a 16 rokiem życia. Konieczna jest wizyta u specjalisty, jeżeli zaobserwujemy niepokojące dolegliwości, np. pojawienie się upławów, pieczenie okolic intymnych, bóle brzucha, podbrzusza, mocno krwawiące miesiączki.

Ginekolog dziecięcy Warszawa. Pierwszym etapem wizyty ginekologicznej jest wywiad lekarski, dotyczący rozwoju wieku dziecięcego.

Drugi etap wizyty to badanie przedmiotowe i ginekologiczne – powinno odbywać się za zgodą i w obecności rodzica lub opiekuna prawnego (chyba że dziecko nie wyraża zgody na obecność innych osób podczas badania). Lekarz opisuje pacjentce kolejne czynności wykonywania badania. Podczas badania noworodki i niemowlęta leżą na kozetce, małe dzieci bada się na kolanach matki, starsze już na fotelu ginekologicznym. Jeżeli istnieje potrzeba wykonania badania dodatkowego, np. USG narządów rodnych, u dziewcząt, które jeszcze nie współżyły, badanie odbywa się przez powłoki brzuszne. W razie wątpliwości wykonuje się dodatkowo tomografię komputerową, rezonans magnetyczny i cytologię. Ostatni etap wizyty u specjalisty to omówienie z obecnymi dalszej diagnostyki oraz zaplanowanie kolejnych wizyt u ginekologa.

Ginekolog dziecięcy. Warszawa. Rady dla młodych pacjentek. Dojrzewanie to trudny czas. W życiu nastolatek zachodzą wielkie przemiany biologiczne, społeczne i psychologiczne. Również rodzice nie mają łatwego „orzecha do zgryzienia”. Dorastające kobiety potrzebują poświęcenia im więcej uwagi, podejść do tematu z dystansem i rozsądkiem. I tu właśnie skłon w stronę ginekologa. Nie taki diabeł straszny….! Ginekolog dziecięcy to prawdziwy profesjonalista w swej dziedzinie cechuje go przede wszystkim subtelność i delikatność. Nie pozwoliłby, żeby jego pacjentka była zażenowana podczas konsultacji. On to służy także pomocną rozmową z zakresu dojrzewania, współżycia płciowego, wykorzystania seksualnego czy problemów intymnych.

zapraszamy do konsultacje ginekologiczne online