Fala uderzeniowa Warszawa Żoliborz

Fala uderzeniowa Warszawa Żoliborz. Falę uderzeniową w medycynie stosuje się pod postacią zogniskowaną o wysokim ciśnieniu uwalnianą w bardzo krótkim czasie.

Długość impulsu wynosi poniżej 1 ms, ciśnienie w ognisku wzrasta od 10 do 100 mPa. Falę uderzeniową generuje się poza ciałem człowieka. Transportowana jest w głąb tkanek na dużej powierzchni stykowej z ciałem człowieka w wybranym docelowym obszarze. Energia akustyczna w skoncentrowanym obszarze wynosi 2 na 8 mm. Przekazywanie energii ułatwia zastosowanie żelu na powierzchni styku głowicy ze skórą – minimalizuje to straty energii. Wybranie odpowiedniego obszaru terapeutycznego zmienionego chorobowo odbywa się na podstawie badania USG lub RTG.

Aparat do terapii falami uderzeniowymi wyposażony jest w aplikatory (6mm, 15mm, 25mm), głowicę, podstawę na głowicę, przełącznik nożny i nasadki silikonowe.

Dzięki wysokospecjalistycznym głowicom ultrasonograficznym osiowo sprzężonymi z kierunkiem oddziaływania fali uderzeniowej możemy precyzyjnie dobrać kierunek wysłania fali uderzeniowej na interesujący https://fala-uderzeniowa.waw.pl/ chorobowo nas punkt. Obszar zmieniony chorobowo podczas terapii fali uderzeniowej dostaje dawkę od 1500 do 3000 impulsów o częstotliwości 21 impulsów na sekundę. Zabieg taki trwa ok. 12 minut. Głowice przeznaczone do aplikowania fali uderzeniowej wyposażone są cylindryczną cewkę oraz paraboliczny reflektor skupiający energię w ognisku. Głowica urządzenia posiada żywotność ok. 4 000 000 uderzeń, co zapewnia długotrwałe jej działanie.

Fala uderzeniowa Warszawa Żoliborz. Zakres stosowania terapii falą uderzeniową się rozszerza.

Stosuje się już ją nie tylko do popularnych jednostek chorobowych takich jak ostroga piętowa, zapalenie rozcięgna podeszwowego, kaletki krętarzowej, łokcia tenisisty, bólu ścięgien rzepki, ale rozszerza się na dolegliwości bólowe m.in.: stawów barkowych z występowaniem zwapnień, przewlekłych entezopatii, punktów spustowych, zapaleń ścięgna Achillesa czy zespołu tarcia biodrowo-piszczelowego. Pozaustrojową falę uderzeniową wykorzystuje się również w terapii opóźnionego zrostu kostnego oraz w przypadku leczenia stawów rzekomych. Forma ta przynosi również dobre efekty w medycynie sportowej i ortopedii wykorzystuje się ją jako działanie przeciwbólowe i stymulacyjne tkanek miękkich. W wielu przypadkach to alternatywa operacji chirurgicznych. Metodę tą stosuje się wielokrotnie w przypadku bezskutecznego wcześniejszego leczenia innymi metodami zachowawczymi.

Fala uderzeniowa Warszawa Żoliborz Znaczenie rehabilitacji.

Według dr hab. n. med. Krystyna Księżopolska-Orłowskiej, prof. nadzw. Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie, rehabilitacja to przywracanie człowieka społeczeństwu. Obejmuje rehabilitację medyczną, społeczną i zawodową. Prawidłowo prowadzona rehabilitacja wykonywana jest wspólnie przez zespół rehabilitacyjny, tj. pielęgniarki, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowego, psychologa, neuropsychologa, logopedy, specjalisty zaopatrzenia ortopedycznego, pedagoga. Działem rehabilitacji medycznej jest fizjoterapia związana z dostarczaniem ciału odpowiednich bodźców. Reakcja na nie polepsza stan zdrowia, niweluje dolegliwości i ból.