Rehabilitacja Katowice – poznaj wszystkie jej zalety!

Rehabilitacja to często długotrwały proces, którego głównym celem jest pełny lub częściowy powrót do zdrowia osób mających problemy motoryczne, ze wzrokiem, wymową lub słuchem. Utracona w wyniku nieszczęśliwych wydarzeń sprawność ma poważny wpływ nie tylko na funkcjonalność w codziennym życiu, ale również kondycję psychiczną. Rehabilitacja to kompleksowe działania mające przywrócić jak największą sprawność osobom niepełnosprawnym a skorzystanie z jej zalet przekłada się na ogólną poprawę ich stanu zdrowia.

Rehabilitacja Katowice – NFZ służy pomocą

Rehabilitacja w Katowicach to leczenie, które jest finansowane (w całości lub częściowo – w zależności od kosztów leczenia) przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Możliwość rehabilitacji na NFZ pozwala na ograniczenie własnego wkładu finansowego w leczenie i stanowi naprawdę dużą ulgę zarówno dla osób jej potrzebujących, jak i członków ich rodzin. W mieście Katowice rehabilitacja na NFZ prowadzona jest w Centrum Rehabilis świadczący szeroki zakres usług rehabilitacyjnych umożliwiających powrót do zdrowia osobom niedowidzącym, niedosłyszącym, mającym problemy z wymową a także motoryką. Centrum Rehabilis świadczy swoje usługi we współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu do skorzystania z nich wystarczającym jest skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu lub poradni specjalizującej się w określonych schorzeniach.

Opieka rehabilitacyjna – zakres usług rehabilitacyjnych Centrum Rehabilis w Katowicach

Opieka rehabilitacyjna świadczona w Centrum Rehabilis obejmuje różne schorzenia i rehabilitację różnych części oraz partii ciała. Poza powszechnie znaną fizjoterapią Centrum Rehabilis oferuje również rehabilitację wzroku, słuchu oraz mowy. Ponadto w Centrum Rehabilis prowadzone są poradnie specjalistyczne z zakresu neurologii a także ośrodki leczenia bólu oraz wad postawy. Podczas rehabilitacji wiele osób potrzebuje wsparcia psychologicznego – również w tym aspekcie Centrum Rehabilis nie zawodzi i prowadzi poradnię zdrowia psychicznego a także ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej. Leczenie w Centrum Rehabilis ma charakter ambulatoryjny jednak mając świadomość tego, że niektórzy wymagają całodobowej opieki pielęgniarskiej również w tym aspekcie Centrum Rehabilis wyszło pacjentom naprzeciw oferując pielęgniarską opiekę długoterminową. Wyspecjalizowana w swoich dziedzinach kadra lekarska oraz medyczna sprawia, że świadczone przez Centrum Rehabilis usługi rehabilitacyjne są efektywne i poprawiają stan zdrowia oraz kondycję pacjentów.

Fizjoterapia Katowice – NFZ pomaga odzyskać motorykę

Fizjoterapia to również obszar działania Centrum Rehabilis. Zespół profesjonalnych i doświadczonych fizjoterapeutow pomaga pacjentom odzyskać sprawność ruchową oraz rozwija motorykę osób po poważnych wypadkach oraz cierpiących na schorzenia utrudniające poruszanie się. Oczywistym jest, że jak największa sprawność ruchowa jest ważna dla każdego i wpływa na jakość życia. W mieście Katowice fizjoterapia na NFZ odbywać się może w Centrum Rehabilis na podstawie skierowania – w trakcie pierwszej wizyty zostanie przeprowadzony dokładny wywiad oraz zaplanowany zostanie przebieg leczenia. Kolejnymi krokami do sukcesu są regularne wizyty u fizjoterapeuty i oczekiwanie pozytywnych rezultatów. Fizjoterapia na NFZ oraz inne usługi rehabilitacyjne proponowane przez Centrum Rehabilis są doskonały wyborem dla mieszkańców miasta Katowice a także całego województwa śląskiego. Z pełną ofertą usług rehabilitacyjnych świadczonych przez Centrum Rehabilis zapoznać się można pod adresem