5 sposobów na przebarwienia skóry

Przebarwienia skóry to dość powszechny problem estetyczny, z którym zmagają się osoby w każdym wieku. Nieeleganckie ciemne plamki na twarzy, dłoniach, czy na innych częściach ciała to kłopot, który narasta wraz z wiekiem, a jego przyczyną bardzo często może być zbyt duża ekspozycja na słońce. Istnieją jednak pewne sposoby, które umożliwiają wyeliminowanie przebarwień, lub przynajmniej ich rozjaśnienie. Wypróbuj kilka z nich!

Usuwanie przebarwień za pomocą octu jabłkowego

Zabiegi, podczas których używa się kwasów AHA to dość popularny sposób na pozbycie się bądź też częściowe wyeliminowanie przebarwień. Jeżeli chcemy wypróbować ten sposób, potrzebujemy wymieszać taką samą ilość kwasu jabłkowego, oraz wody. Tak przygotowaną mieszankę nakładamy na przebarwienia, oraz pozostawiamy do wchłonięcia. Po upływie około pięciu minut należy dokładnie i obficie zmyć mieszankę za pomocą wody. Korzystając z tego sposobu należy pamiętać, aby przeprowadzać ją wieczorem, nigdy w dzień, podczas którego ekspozycja na słońce jest znacznie nasilona.

Miód i sok z cytryny – doskonały sposób na rozjaśnienie przebarwień

Miód posiada wiele cennych właściwości, nawilża i odżywia naskórek, natomiast cytryna jest naturalnym wybielaczem – jeżeli zastosujemy ją na skórę może ona rozjaśnić ją nawet o kilka tonów. Aby wypróbować działanie takiej mieszanki, należy zmieszać dwie łyżki stołowe miodu z dwoma łyżkami stołowymi soku z cytryny. Tak przygotowaną mieszankę wmasowujemy w skórę z przebarwieniami i zostawiamy na około 20 minut. Po upływie tego czasu skórę należy obficie wypłukać za pomocą ciepłej wody – warto powtarzać ten sposób przez kilka dni pod rząd, aby cieszyć się uzyskaniem pożądanych efektów.

Zbawienne działanie aloesu i witaminy E

Aloes posiada mnóstwo wyjątkowych właściwości, nawilża, odżywia oraz koi skórę, a jak się okazuje jest także doskonałym remedium na przebarwienia skóry. Wystarczy zmieszać go z kilkoma kroplami witaminy E, która potęguje jego dobroczynne działanie, a następnie nałożyć na przebarwione miejsca – mieszankę tę trzymamy na skórze przez około 20 minut, po tym czasie natomiast należy spłukać ją za pomocą zimnej wody – zabieg powtarzany przez kilka dni pod rząd powinien znacznie złagodzić niechciane przebarwienia.

Czarna herbata – źródło cennych antyoksydantów

Powszechnie wiadomo, że czarna herbata, która w swoim składzie zawiera sporą ilość antyoksydantów, wykazuje się odżywczym działaniem wobec skóry – jej stosowanie ma jednak jeszcze dodatkową funkcję, daje bowiem możliwość rozjaśnienia ciemnych plam. Aby skorzystać z tego sposobu na przebarwienia, po prostu zaparz torebkę herbaty w filiżance i pozostaw do ostygnięcia – następnie zamocz wacik w herbacie i delikatnie wetrzyj w przebarwienia.

Ziemniak – skuteczny w usuwaniu przebarwień

To może dziwić, jednak warto wiedzieć, że ziemniak posiada silne właściwości chłonne – dzięki temu znakomicie niweluje opuchliznę, podrażnienia, lub też pieczenie wywołane nadmierną ekspozycją na słońce. Ale ziemniak ma jeszcze jedną funkcję, którą jest likwidacja skórnych przebarwień. W celu skorzystania z tego sposobu pokrój ziemniaka na cztery części, a następnie wetrzyj każdy kawałek w skórę z przebarwieniami – po 15 minutach spłucz skórę wodą. Ten zabieg także warto powtarzać kilka dni pod rząd, wtedy daje najlepsze efekty.