Problemy z nerkami

Na choroby nerek skarży się coraz więcej osób, zwłaszcza te, które chorują na cukrzycę czy też nadciśnienie tętnicze. Problemy nerek przez długie lata mogą nie dawać o sobie znać. Często zdarza się, że oprócz odczuwania ciągłego zmęczenia czy też częstego oddawania moczu w nocy, nie dostrzegamy innych objawów. Podpowiadamy, jak dbać o nerki i nie dopuścić do chorób.

Mianem chorób nerek określamy zbiór różnorodnych schorzeń atakujących ten organ. Przewlekła choroba nerek, może rozwijać się przez dwadzieścia, a nawet trzydzieści lat, nie dając w tym czasie żadnych niepokojących symptomów. Co prowadzi często do poważnych zaburzeń funkcjonowania naszego organizmu. Jest to spory problem medyczny, ponieważ jej rozpoznanie często występuje w poważnym stadium zaawansowania — kiedy jest już za późno na leczenie.
Pomimo tego, że nerki są bardzo małych gabarytów, to mają bardzo istotne funkcje w naszym organizmie. W nerkach powstają ważne związki regulujące ciśnienie krwi. Nerki są również ważnym filtrem oczyszczającym. Odpowiedzialne są za wiele innych istotnych procesów zachodzących w organizmie — wydają wodę, fosfor, sód oraz potas. Nerki produkują również wiele dobroczynnych substancji, na przykład bardzo cenną dla człowieka witaminę D.

Jakie mogą być objawy chorób nerek?

Nieprawidłowo funkcjonujące nerki, nie są w stanie usuwać toksyn z krwiobiegu. Objawy chorych nerek są różne i zależą od przyczyny dolegliwości. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma chore nerki, ponieważ pierwsze objawy najczęściej są bardzo subtelne. Objawy są często bagatelizowane przez pacjentów lub przypisywane innym dolegliwościom. Ból nerek to złudzenie, ponieważ kiedy nerki są chore, wcale nie bolą. Bardzo mała część pacjentów wie, że choruje. Na tę chorobę mogą zachorować zarówno dzieci, jak i dorośli — przyczyną może być nowotwór, ale i cukrzyca. Niepokojące objawy, które mogą świadczyć o chorobie nerek to również: obrzęk wokół oczu, opuchnięte ręce oraz nogi. O chorobie nerek może świadczyć wzrost wydalania białka w moczu.

Jak zapobiegać chorobie nerek?

Według przeprowadzonych badań wynika, że często wysokobiałkowa dieta wpływa na nasze nerki negatywnie. Nadmiar fosforu w diecie może mieć poważne dla nas konsekwencje. Konieczna jest prawidłowa pomoc w zakresie szeroko pojętej dietetyki.
Ważne jest skuteczne leczenie choroby nerek, aby uniknąć poważnych powikłań, a nawet śmierci. Również woda jest niezbędna do prawidłowego działania naszych nerek – trzeba dostarczać ją codziennie w odpowiedniej ilości i jakości.

Zdrowe nerki to podstawa, nie tylko dobrze funkcjonującego organizmu, ale również naszej energii życiowej. Badaniem dostarczającym wielu cennych informacji o stanie naszego układu moczowego jest Test Obciążeń Organizmu wykonywany między innymi w placówkach Revitum. Test Obciążeń to znana i ceniona metoda diagnostyki stworzona przez dr Volla. Kompleksowo wykrywa i rozpoznaje obciążenia organizmu (toksyny, pasożyty, grzybice itp.) będące przyczyną powstawania chorób. W Revitum dostępny jest również test Human Body Scanner, który sprawdza po kolei stan wszystkich organów i wykrywa dotyczące ich problemy już we wczesnej fazie dzięki czemu łatwiej się ich pozbyć lub nie dopuścić do rozwoju choroby. Swoją pomocą służą też dietetycy, którzy na konsultacjach dobierają dietę jak najbardziej wspierającą nerki i układ moczowy. Poza próbami zaradzenia istniejącym już chorobom warto też pomyśleć o diagnostyce. Wykonując co kwartał Human Body Scanner, można na bieżąco monitorować stan swoich organów wewnętrznych i interweniować zanim pojawi się choroba już przy pierwszych oznakach osłabienia.

Bardzo łatwo przegapić, niektóre sygnały wysyłane przez nas organizm. By tego uniknąć warto konsultować się regularnie ze specjalistami, wykonywać odpowiednie badania oraz prowadzić zdrowy tryb życia. Wczesne wykrycie oraz prawidłowe leczenie może zapobiec rozwijaniu się choroby nerek oraz innych dolegliwości.