Medycyna estetyczna w Bialystoku – polecamy

W ciągu ostatnich kilku lat medycyna estetyczna zyskała na popularności ze względu na niską inwazyjność i szeroki zakres efektów zabiegów – od korekcji zmarszczek i wyrównywania warg po modelowanie policzków.

Medycyna estetyczna obejmuje minimalnie inwazyjne i bezpieczne procedury, dzięki czemu można skutecznie poprawić defekty kosmetyczne bez wykluczania codziennych czynności. Medycyna estetyczna wypełnia lukę między chirurgią plastyczną a estetyką. Zakłócając głębokie warstwy skóry przy stosunkowo niskim obciążeniu ciała, pozwala uzyskać lepsze wyniki wizualne niż chirurgia plastyczna.

Medycyna estetyczna Białystok – jakie daje korzyści?

Medycyna estetyczna () jest gałęzią medycyny, która zapewnia wysokiej jakości życie zdrowym ludziom poprzez podejmowanie działań zapobiegawczych zapobiegających starzeniu się skóry oraz kolejny etap działań odbudowy mających na celu przywrócenie stanu przed tym procesem. Leki upiększające obejmują kolejność leków wydawanych na receptę lekarzy, a także metody leczenia z nieinwazyjnymi lub minimalnie kreatywnymi efektami. Jedynym i najważniejszym celem medycyny estetycznej jest zwiększenie atrakcyjności fizycznej pacjentów.

Medycyna estetyczna i kosmetologia

Chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna i kosmetologia obejmują ten sam zakres działań i mają na celu zapewnienie wysokiej jakości życia zdrowym ludziom poprzez zapobieganie starzeniu się skóry i korygowanie różnego rodzaju wad, ale w każdym z tych obszarów stosowane są zupełnie inne metody.

W porównaniu z chirurgią plastyczną estetyczne zabiegi medyczne są mniej inwazyjne i bezpieczne. Operacje te są wykonywane w klinice ambulatoryjnej, nie wymagają użycia skalpeli i nie wymagają od pacjentów pozostania w szpitalu lub powrotu do zdrowia przez długi czas. Leczenie lekami kosmetycznymi pozwala jedynie na małe nacięcia, nakłucia i znieczulenie miejscowe. Ponadto medycyna estetyczna obejmuje również skórę, tkankę podskórną, zęby i równowagę hormonalną, wykorzystując w szerokim zakresie zdolność organizmu do regeneracji. Jednak w porównaniu do zabiegów kosmetycznych, które mają jedynie powierzchowny efekt, medycyna estetyczna jest bardziej inwazyjna, ponieważ aktywuje odnowę skóry poprzez zakłócanie głębszych warstw skóry, co jest również bardziej skuteczne.

Medycyna estetyczna Białystok – zabiegi

Wskazania do zabiegu medycyny estetycznej mogą mieć różne właściwości – rozpocząć leczenie wcześnie, mogą stymulować skórę, zapewniać jej regenerację i zapobiegać oznakom starzenia. Inną kategorią jest leczenie toksyną botulinową, wypełniaczami tkankowymi na bazie kwasu hialuronowego i różnego rodzaju regulatorami wzrostu tkanek oraz przeszczepianie własnego tłuszczu lub płytek krwi.

Medycyna estetyczna Białystok obejmuje szerokie leczenie różnych części ciała. Funkcje te obejmują: modelowanie ust, wypełnianie zmarszczek i zmarszczek, ujędrnianie i odmładzanie skóry, zmniejszanie przebarwień, eliminowanie nadmiaru tłuszczu, cellulitu i rozstępów, usuwanie trądziku i blizn pooperacyjnych, poprawianie kształtu twarzy, redukowanie cieni do powiek, eliminowanie znamion i brodawek.

Medycyna estetyczna a chirurigia – czym się różnią?

W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej – kosmetyczne leczenie farmakologiczne nie wymaga znieczulenia, hospitalizacji i długotrwałej rehabilitacji. Krótko mówiąc, nie są to operacje, lecz operacje ambulatoryjne. Ponad 80% z nich nie musi nawet niszczyć struktury skóry. Zamiast skalpela użyj zastrzyku, mikro-nakłuwania lub lasera. Skutkami ubocznymi kosmetycznego leczenia nie są szwy, ale małe zadrapania, zaczerwienienie i obrzęk. Zwykle wystarczy kilka dni, aby wznowić codzienne czynności.

Medycyna estetyczna ma też inne cele. Chodzi głównie o stymulowanie naturalnych procesów komórkowych lub tymczasowe eliminowanie oznak starzenia. Z kolei chirurgia plastyczna może zakłócać pracę organizmu, na przykład poprzez wszczepianie lub usuwanie fragmentów skóry, aby trwale zmienić jej wygląd. Chirurgia plastyczna odgrywa również ważną rolę w leczeniu ciężkich wypadków lub osób chorych. Następnie omawiamy rekonstrukcję danej części ciała niezbędną do poprawy komfortu pacjenta.

Medycyna estetyczna Białystok – masaże mechaniczne

Do modelowania najczęściej stosuje się masaż mechaniczny. Endermologia lub masaż próżniowy jest szczególnie popularną metodą leczenia. W tym celu użyj głowy, głowa wchłania fałdy skóry pod naciskiem, a następnie wykonuje intensywny masaż. W rezultacie tłuszcz podskórny rozkłada się i jest rozładowywany, powodując cellulit. Drenaż limfatyczny to kolejny popularny masaż mechaniczny. Używamy go nie tylko do modelowania, ale także odmładzamy twarz.

 

Zabiegi ultradźwiękowe

Procedury ultrasonograficzne to kolejny nieinwazyjny rodzaj estetycznego leczenia. Do tej figury używamy liposukcji kawitacyjnej, która polega na umieszczeniu nad skóry ultradźwiękowego przekaźnika. Pod ich wpływem komórki tłuszczowe są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu poprzez naturalne procesy metaboliczne. W przypadku peelingu kawitacyjnego stosuje się ultradźwięki. Następnie fale o wysokiej częstotliwości złuszczą się i oczyszczą skórę.

Zabiegi z wykorzystaniem zimna

Kriolipoliza, czyli eliminowanie komórek tłuszczowych przez zamrażanie jest wizytówką tej dziedziny. Nowoczesna wersja tego procesu to fajne rzeźbienie, które można wykorzystać do rzeźbienia obszarów, takich jak podbródek, szczęka, brzuch, boki, pośladki, uda i ramiona. Jednak tego rodzaju zabiegi wymagają nieco cierpliwości, ponieważ proces usuwania tłuszczu z organizmu zajmuje kilka do kilku tygodni.


Medycyna estetyczna Białystok – zabiegi z użyciem ciepła

Możemy kształtować figurę nie tylko przez zimno, ale także przez ciepło. Mówimy o liposukcji laserowej, w której tłuszcz dosłownie rozpuszcza się za pomocą światła laserowego. Podobnie jak w przypadku liposukcji kawitacyjnej, końcówkę urządzenia wkłada się pod skórę niewielkim nacięciem. Tłuszcz w postaci płynnej jest naturalnie usuwany z organizmu lub ekstrahowany podczas zabiegu. Zabieg nie tylko powoduje utratę wagi, ale także napina i redukuje cellulit.

Mezoterapia

Mezoterapia jest bardzo popularna na twarzach, ale może być również stosowana na ciało i skórę głowy. Istnieje kilka rodzajów: igła, mikroigła i igła. Istotą każdego z nich jest wprowadzenie głęboko w skórę. mezoterapeutyczny kokatajan, preparat bogaty w dobroczynne składniki. Najczęściej stosowane są: kwas hialuronowy, witaminy A, E i C oraz substancje czynne pochodzenia roślinnego, takie jak zielona herbata, ekstrakt z aloesu lub kofeina. Nerw środkowej części ogona wchodzi w skórę przez mikrokanaliki spowodowane przebiciem lub impulsami elektrycznymi (bez igieł). Mezoterapia może nie tylko odmłodzić skórę, ale ma również działanie mikrouszkadzające, które stymuluje skórę i produkuje kolagen i elastynę.

Laseroterapia

Laseroterapia to grupa terapii wykorzystujących różne rodzaje laserów. Jednak w przeciwieństwie do liposukcji laserowej światło wskazuje tylko na skórę. Metoda laserowa charakteryzuje się doskonałym efektem w redukcji głębokich wad, takich jak plamy, przebarwienia, rozstępy, zmarszczki i tatuaże. Dosłownie laser jest często używany do spalania fragmentów tkanek. Zamiast defektów rozpoczyna się intensywny proces regeneracji, którego rezultatem jest „nowe”, lekkie i gładkie wypełnienie skóry.

Medycyna estetyczna Białystok – peelingi

Peelingi to najlepsze zabiegi, szczególnie jesienią i zimą. Latem mogą wystawiać naszą skórę na promieniowanie UV. Istnieją dwa rodzaje peelingów w tej grupie: mechaniczna i chemiczna. Pierwszy nie jest zalecany dla osób z aktywnymi zmianami trądzikowymi, a drugiego nie należy łączyć z niektórymi substancjami (patrz pozycja: Składniki kosmetyczne, których nigdy nie należy łączyć. Sprawdź, zanim się zranisz). Peelingi chemiczne wykorzystują działanie AHA, BHA i PHA. Ich intensywność jest bardzo różna. Przed podjęciem decyzji o leczeniu powinieneś przeczytać więcej o każdym z nich.

Dlaczego są tak popularne? Nie tylko oczyszczają i wygładzają skórę, ale także odblokowują pory, regulują wydzielanie sebum, mają właściwości antybakteryjne i stymulują produkcję kolagenu.

Medycyna estetyczna – wypełnianie

Medycyna estetyczna może również niwelować zmarszczki i powiększać określone części ciała. Najbardziej skuteczne są toksyna botulinowa i kwas hialuronowy. Pierwsza substancja stosowana jest głównie w celu zmniejszenia profilu ekspresji. Z kolei drugi typ zyskał ogromną popularność, przygotowując się do powiększenia ust.

Medycyna estetyczna: anti aging kontra smart aging 

Specjaliści medycyny estetycznej kierują się filozofią inteligentnego starzenia się, darmowym tłumaczeniem „inteligentnego starzenia się”. Dlatego nie starają się sztucznie zatrzymywać ani odwracać starzenia (przeciwdziałają starzeniu się), ale spowalniają je lub umiejętnie korygują. Nie ma więc wątpliwości, że rysy twarzy lub wygląd ciała zmieniają się drastycznie. Koncentrujemy się na odmładzaniu i modelowaniu.

Medycyna estetyczna koncentruje się na regeneracji w celu zmniejszenia biologicznego wieku skóry lub korekty niedoskonałości, takich jak trądzik, cellulit lub przebarwienia. Bardzo ważne jest również informowanie pacjentów o zasadach opieki i zrównoważonego stylu życia. Medycynie estetycznej musi towarzyszyć zdrowa dieta, aktywność fizyczna i stosowanie starannie dobranych kosmetyków. W przeciwnym razie jego efekty można szybko zniszczyć. Z kolei przestrzeganie zaleceń dotyczących opieki po zabiegu zapewnia nam dobry wygląd i dobre samopoczucie przez długi czas.

Medycyna estetyczna jest wysoce interdyscyplinarną gałęzią medycyny, której celem jest doskonalenie minimalnie inwazyjnych metod piękna. Możemy umieścić to między chirurgią plastyczną a chirurgią plastyczną. Lekarze, którzy się w nim specjalizują, muszą posiadać wiedzę z zakresu anatomii lub dermatologii oraz wiedzę na temat działania składników kosmetycznych. Ważne jest również przyjęcie holistycznego podejścia do leczenia pacjentów, czyli przeprowadzenie szeroko zakrojonych badań nad pojawiającymi się problemami.