Lifting rzęs Gdańsk

Lifting rzęs Gdańsk

Lifting jest już obecnie nie tylko zabiegiem o charakterze chirurgicznym. Dzisiaj wykonuje się go także w gabinetach kosmetycznych, a ulepszeniu mogą ulec chociażby nasze rzęsy. Która z kobiet nie marzyła kiedyś o zmysłowym spojrzeniu bez konieczności codziennego używania dodatkowych kosmetyków. Czym jest właściwie lifting rzęs? Kiedy najlepiej go zastosować? Czy będzie bezpieczny? W poniższym artykule postaramy się trochę przybliżyć tenże zabieg.

Czym jest tak w ogóle lifting rzęs? 

Lifting rzęs to wręcz idealny zabieg dla wszystkich tych osób, które są niezwykle zapracowane i chcą wyglądać pięknie i świeżo, a przede wszystkim doceniają zdecydowanie naturalny wygląd, ale też dla stylistek, które pragną wprowadzić do swojego gabinetu element stylizacji rzęs przy niewielkim nakładzie pracy, ale za to z wysoką marżą, która związana jest z przeprowadzanymi zabiegami.

Ogromną zaletą liftingu rzęs będzie zdecydowanie możliwość odbycia zabiegu w wersji podstawowej w czasie do 20 minut. Pakiet, który zawiera laminację, koloryzację, jak i BOOST to maksymalnie godzina. Klientka nie będzie też zobowiązana do powtórki zabiegu w ustalonym terminie. Może się zgłosić do gabinetu kosmetycznego po 5 tygodniach, ale też po 3 miesiącach. Nie wpłynie to w ogóle na osiągane efekty. Rzęsy między zabiegami nie powinny sprawiać żadnych problemów, jak to ma miejsce na przykład w wypadku nieregularnie odbywających się zabiegów uzupełniania wcześniej przedłużanych rzęs.

Jaką historię ma lifting rzęs? 

Trwała do rzęs, którą można nazwać spokojnie ,,babcią” liftingu, była zdecydowanie pierwszym zabiegiem, który wprowadzono na rynek europejski kilkanaście lat temu. Niemniej jednak nie można o niej powiedzieć, iż cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zasadę działania zapożyczono z fryzjerstwa, a konkretnie z zabiegu tak zwanej trwałej ondulacji. Jednakże pierwsze zestawy, które były używane celem podkręcania rzęs sprawiły, iż nie był to faworyt wśród ogólnodostępnych na rynku metod pozwalających na stylizację rzęs.

Dość długo działające produkty, a do tego mało dokładne akcesoria, zadecydowały o tym, iż trwała na rzęsy miała fatalną przyszłość, a nie rozwijana powoli zamierała na rynku.

Niemniej jednak z pomocą przyszedł nam lifting rzęs, który nie tylko czerpie z tego, co jest najlepsze w trwałej, ale wnosi również sporo nowych, a do tego niezwykle ciekawych rozwiązań. Koncepcja zabiegu pozostała jednakże identyczna. Z użyciem dwóch niemalże podstawowych składników, możemy oddziaływać chemicznie na strukturę włosa, aby móc niczym w budowli uprzednio ją zdekonstruować, zaś później odbudować według odpowiednio zaplanowanego schematu.

Nowa era w liftingu rzęs

Jak wynika z powyższego tekstu, lifting różni się zasadniczo od trwałej, w której niezwykle charakterystyczne było kręcenie rzęs na niewielkie wałeczki, tym,  iż rzęsy po zabiegu będą dobrze odbite od nasady aż do samych końców. Dlatego też możemy liczyć na tak zwany efekt trwałej zalotki, o którym przecież marzyły od zawsze wszystkie kobiety. Ta subtelna, a zarazem jakże ważna różnica miała kolosalny wpływ na powodzenie popularności przeprowadzania tegoż zabiegu. Niegdysiejsze wałeczki wykonane z papieru zastąpiono trwalszymi silikonowymi, a przy tym higienicznymi formami do wielokrotnego użytku, które mogą dopasować się idealnie do powierzchni naszego oka, ale pozwalają też na sprawną i precyzyjną pracę. Brak konieczności nadawania kształtu wałeczkom w palcach, a także nowego rodzaju klej, który posłużył do przymocowania formy, ale również rzęs na formie, dało pewne pole do manewru dla stylistek, jak i kosmetyczek, które mają spore wymagania co do poprawy natury.  Praca z wykorzystaniem form silikonowych, pozwala nam na pewną dowolność w rozplanowaniu kierunków dla naszych rzęs, a także właściwe ich rozplanowanie, tak ażeby klientka po zakończonym zabiegu miała wspaniale wystylizowane i dobrze uniesione rzęsy.

Tak samo lifting rzęs, mimo zastosowania niezwykle nowatorskich rozwiązań, nie od razu mógł stać się idealnym zabiegiem, a przy tym szybko rozpoznawalnym.

Z samego początku kleje używane do liftingu schły nazbyt długi, a produkty miałaby zdecydowanie za długi okres ekspozycji, ponieważ aż do 30 minut na poczet każdego z etapów. Razem zabieg musiał trwać ponad godzinę, a ponadto nie zawsze kończył się pełnym sukcesem. Panie z silnymi i rosnącymi w dół rzęsami często opuszczały gabinety kosmetyczne z pewnym rozczarowaniem. Niepowodzenie podczas przeprowadzania tego typu zabiegów stały się jednymi spośród najbardziej istotnych czynników, które zadecydowały o tym, że większość z nas unika takiego zabiegu.

Wszystko zmieniło się znacząco, kiedy na jesień 2016 roku marka działająca na terenie Australii, przestawiła w Polsce zupełnie nową na rodzimym rynku metodę tak zwanego liftingu rzęs, w której czas wykonania został skrócony do minimum, czyli do 5 minut na każdy z etapów, a efektywność wynosiła sto procent. Lifting nabrał wtedy wiatru w żagle i miał szansę stać się nieodłącznym elementem podczas wykonywania stylizacji oczu w gabinecie kosmetycznym. Może o tym świadczyć fakt, iż w 2017 roku zostało przeprowadzonych prawie 1,5 mln zabiegów w zakresie liftingu rzęs. Ponadto liczba ta rośnie z roku na rok.

Czym jest tak więc lifting rzęs? 

Dzięki zabiegowi można bezboleśnie, a przy tym zupełnie bezinwazyjnie liftingować nasze spojrzenie. Co to tak naprawdę oznacza? Kosmetyczka z użyciem specjalistycznych środków podkręca, ale też i skutecznie unosi rzęsy przy samej nasadzie, dzięki czemu mamy wrażenie, iż są one dużo dłuższe. Poza tym podczas wykonywania liftingu rzęsy zyskują nieco ciemniejszą barwę, dlatego też kobiety będące miłośniczkami naturalnego wyglądu, mogą zapomnieć o konieczności stosowania na co dzień maskary.

Zabieg zagwarantuje nam, iż efekty utrzymają się przez okres do ośmiu tygodni. Dzięki temu sprzęt, jakim jest zalotka, może trafić na dni naszej szuflady. Poza tym brak konieczności wykonywania malowania rzęs, to również oszczędność czasu każdego ranka.

Zabieg liftingu krok po kroku 

Zabieg liftingu rzęs nie należy zdecydowanie do nazbyt skomplikowanych, jednakże jak w każdym wypadku, kiedy wykonuje się ,,operację” w okolicach naszych oczu, wymagana jest szczególna uwaga. Kosmetyczka przed dokonaniem zabiegu posmaruje nasze rzęsy odpowiednim preparatem, dzięki któremu możliwe staje się swobodne wymodelowanie włosków. Substancja ta umożliwia nie tylko zmianę położenia tak zwanych związków cysteinowych (odpowiadają za naturalny wygląd rzęs), ale też odżywia, a przy tym odbudowuje ich naturalną strukturę.

Następnie odbywa się po prostu etap podkręcania. Do tego celu używane są malutkie wałeczki, albo też równie popularne szablony wykonane z silikonu. Zabieg trwa około 20 minut, przy czym należy mieć zamknięte oczy podczas jego wykonywania. Potem kosmetyczka nakłada na powierzchnię rzęs specjalny utrwalacz, odżywkę celem ich nawilżenia, a także nierzadko przyciemniający tusz, który przynosi efekty podobne do popularnej maskary. Nie musimy z niej oczywiście całkowicie zrezygnować, ponieważ rzęsy po zabiegu liftingu, z użyciem maskary będą prezentować się jeszcze bardziej spektakularnie.