Esperal Warszawa – czyli gdzie szukać pomocy w walce z alkoholizmem?

Alkoholizm jest chorobą, która dotknęła już bardzo wiele osób. Często te osoby nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że są uzależnione od spożywania alkoholu, a gdy się orientują, są już głęboko pogrążone w chorobie. SONO MED oferuje profesjonalne usługi, które polegają na walce z alkoholizmem. Metodą, którą SONO MED leczy osoby spożywające nadmierną ilość alkoholu, jest wszywany pod skórę esperal. Jest to znana metoda wspomagająca wyjście z alkoholizmu, a zespół SONO MED może godnie reprezentować hasło – esperal Warszawa, ze względu na najwyższą jakość usług w rejonie.

Jak działa esperal? Na czym to polega?

Esperal to tzw. wszywka alkoholowa, która ma postać małego implantu, który zostaje wszyty pod skórę. Środek ten zawiera substancję – disulfiram, którego działanie polega na blokowaniu metabolizmu alkoholu etylowego przez wątrobę, czego skutkiem są bardzo nieprzyjemne dolegliwości. Jest to metoda awersyjna – obawa przed ponownym pojawieniem się tych męczących objawów, skutecznie odstrasza od ponownego sięgnięcia po alkohol przez osobę uzależnioną. Esperal potrafi w stopniu znaczącym obniżyć pragnienie spożywania alkoholu lub całkowicie je eliminuje. Esperal w Warszawie dostępny jest dla osób chcących walczyć z nałogiem, w placówkach SONO MED, w celu umówienia wizyty, najlepiej skontaktować się telefonicznie.

Jak wygląda podanie esperalu pacjentom?

Esperal można przyjmować w postaci tzw. wszywki pod skórą lub doustnie, w formie tabletek. Zabieg, który ma na celu umieszczenie esperalu pod skórą, zwykle poprzedzony jest podaniem przez lekarza znieczulenia miejscowego. Przeważnie implantacji dokonuje się w pośladku, ale miejscem implantacji mogą być też plecy, lub okolice łopatek. Kolejną czynnością jest chirurgiczne wstawienie esperalu pod skórę, przez nacięcie w skórze. Cały zabieg przebiega szybko – około 30 minut i powinien być bezbolesny, a do obowiązków pacjenta – oprócz unikania napojów alkoholowych – należy obserwacja miejsca, w którym umieszczono esperal. Może się zdarzyć tak, że organizm odrzuci implant (choć zwykle reaguje na niego obojętnie), co może objawiać się powstaniem infekcji. W takiej sytuacji nie można zwlekać i należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Esperal Warszawa – gdzie otrzymam pomoc?

SONO MED oferuje implantację Disulfiramu-Esperalu. Z ich pomocą udało się wyleczyć setki osób z alkoholizmu. Ogromne doświadczenie, którym dysponuje zespół lekarzy w SONO MED, gwarantuje szybki i bezbolesny zabieg, a przede wszystkim bezpieczny. Chcąc pomóc sobie, lub komuś z Twojego otoczenia, nie powinieneś zwlekać. Czeka na Ciebie miejsce, w którym otrzymasz pomoc.