Ekonomiczne wypożyczanie łóżka rehabilitacyjnego

Osoby po urazie ortopedycznym potrzebują właściwej pomocy po wypisaniu ze szpitala do domu. Niezbędne jest im łóżko rehabilitacyjne, które sprawdzi się doskonale i będzie najlepszym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Dlaczego tak ważne jest odpowiednie łóżko?

Łóżko specjalistyczne, rehabilitacyjne, daje komfort i pozwala na odpoczynek osobom chorym, daje też możliwość odpoczynku. Łóżko jest dość kosztowne, ale z pomocą przychodzi wypożyczalnia rehabilitacyjnego sprzętu. Klient wypożycza takie łóżko na miesiąc, a później może je albo oddać, albo przedłużyć czas użytkowania takiego łóżka. Jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie pomóc choremu. Zakup łóżka to nawet kilkanaście tysięcy złotych – niewiele rodzin stać na taki wydatek, nie każda może też pozwolić sobie na raty spłacane przez wiele miesięcy.

Dlaczego warto skorzystać z takiej wypożyczalni?

Powodów jest kilka – pożyczanie łóżka rehabilitacyjnego jest:

  • niedrogie
  • wygodne -sprzęt jest przywożony pod określony adres i później zabierany
  • pozwala korzystać z takiego łóżka przez określony czas – miesiąc, dwa miesiące czy dłużej

Montaż łózka kosztuje symboliczną kwotę, podobnie jak jego dowiezienie. Całość wydatków poniesionych na dowóz, montaż i wynajem to ułamek ceny nowego łóżka. Jest to bardzo ważne dla ludzi, którzy muszą oszczędzać każdy grosz i radzić sobie z niewielkimi dochodami. Jeśli łóżko ulegnie awarii to firma wynajmująca zapewni naprawę takiego sprzętu i zrobi to bardzo szybko. Wszystko to znaczy, że dana osoba może dochodzić do zdrowia w naprawdę komfortowych warunkach.

Co daje łóżko specjalistyczne?

Łóżko daje takie oto możliwości:

  • pozwala wygodnie położyć pacjenta, na ergonomicznym materacu
  • zabezpiecza go przed wypadnięciem z łóżka
  • pozwala samodzielnie zmienić pozycję ciała pacjentowi
  • umożliwia ustawienie pleców i nóg pod właściwym kątem
  • umożliwia przesuwanie łóżka z pokoju do pokoju czy z pokoju do kuchni lub nawet do łazienki
  • sterowanie łóżkiem za pomocą przycisków
  • przesuwanie łóżka w opcji góra-dół, w celu np. nakarmienia pacjenta czy jego umycia lub zmiany ubrania na świeże

Pacjent nie nabawi się odleżyn oraz odparzeń, jego ciało będzie ułożone optymalnie. Zabiegi fizjoterapii będzie można wykonać w domu w sposób naprawdę skuteczny. Czynności pielęgnacyjne pacjenta leżącego na takim łóżku będą o wiele łatwiejsze niż ułożonego na łóżku standardowym.

Podsumowując, łóżko rehabilitacyjne to komfort, wysoka jakość oraz lepsze dochodzenie do zdrowia. Pacjenci doskonale oceniają taki sprzęt, a ich rodzinom jest łatwiej pielęgnować osobę bliską leżącą na takim łóżku. Pacjent nie żali się na odparzenia i odleżyny, wraca do zdrowia o wiele szybciej. Łóżka rehabilitacyjne są standardem w pielęgnowaniu osób po wszelkich upadkach oraz wypadkach komunikacyjnych. Dzięki nim funkcjonuje się o wiele lepiej i w sposób dający doskonały komfort codziennego bytowania. Wyjątkowe łóżko jest najlepszym rozwiązaniem dla każdej osoby szukającej doskonałego sprzętu do domowego użytku. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów w dowolnym wieku, wspomaga także całe rodziny, ułatwiając im opiekę nad bliskim.