Co zrobić, aby poprawić wygląd swojej skóry?

Zapewne każdy z nas, a szczególności kobiety chciałby, aby jego skóra wyglądała ładnie i estetycznie. Z jednej strony utrzymanie jej w takim stanie nie jest żadnym problemem, a z drugiej strony zabiegi medycyny estetycznejmoże być to ogromny problem. Powiedzmy sobie o tym, że w dzisiejszych czasach mamy sporo sposobów na to, aby poprawić wygląd naszej skóry, ale z drugiej takie zabiegi w wielu przypadkach są bardzo kosztowne. O jakich zabiegach konkretnie mowa? Opiszemy tutaj dwa zabiegi, dzięki, którym w znaczącym stopniu da się skutecznie poprawić wygląd skóry.

Mezoterapia mikroigłowa – na czym polega?

Zatem pierwszy z dwóch zabiegów jest mezoterapia mikroigłowa. W rzeczywistości skomplikowana jest tylko nazwa, bo sam zabieg wydaje się być stosunkowo prosty, gdyż polega na nakłuwaniu skóry w odpowiednich miejscach. Takie nakłuwanie musi być intensywne i głębokie, aby skóra mogła się zregenerować. Tak naprawdę tylko jeden zabieg wystarczy, aby na skórze pojawiło się dziesiątki tysięcy takich nakłuć. Jest to oczywiście bardzo dużo, ale taki zabieg może przynieść nam spektakularne efekty. W rzeczywistości samo wykonanie zabiegu w znacznym stopniu wymusza na skórze to, by ta jak najszybciej się zregenerowała. Istnieje możliwość, że w miejscu wykonywania zabiegu powstanie lekkie zaczerwienienie czy opuchnięcie, jednak jest to zupełnie normalne i powinno ustąpić maksymalnie po trzech dniach od dnia wykonania zabiegu. Najlepiej jest zdecydować się na serię takich zabiegów, gdyż wtedy rezultaty będą utrzymywać się przez dłuższy czas, ale także będą bardziej widoczne. Skóra powinna być bardziej elastyczna, a naskórek pogrubiony przez co automatycznie poprawi się jego funkcja.

Radiofrekwencja mikroigłowa – co to takiego?

hurtownia medycyny estetycznejPrzejdźmy teraz do drugiego zabiegu, a konkretnie czegoś takiego jak radiofrekwencja mikroigłowa. Na czym to polega? Sam zabieg wykonywany jest przy pomocy skoncentrowanej końcówki mikroigieł, a co za tym idzie metoda ta jest praktycznie bezinwazyjna. Tworzy się zazwyczaj stosunkowo niewielki uraz samego naskórka. Jest to metoda znacznie bardziej innowacyjna niż tradycyjne lasery frakcyjne. Sprawia to, że pacjenci korzystają z niej częściej, a co za tym idzie oznacza to, że są zadowoleni. Wkłuwanie mikroigieł odbywa się przy pomocy specjalnego urządzenia, które to w bardzo dokładny sposób jest w stanie skontrolować głębokość wkłucia i zazwyczaj jest to od 0.25 mm do 3.5 mm. Jak zatem widać wkłucia są bardzo niewielkie, a zabieg potrafi przynosić spore rezultaty. Co najważniejsze zabieg ten można stosować do praktycznie wszystkich rodzajów skóry, a jest to niezwykle istotne, gdyż czasami pacjenci mają bardzo delikatną skórę. Co więcej zminimalizowane zostało w tym przypadku wystąpienie efektów ubocznych. Zatem jak widać, jeśli chcemy poprawić wygląd swojej skóry i przede wszystkim mamy na to przeznaczony jakiś budżet to warto jest zdecydować się na któryś ze wspomnianych zabiegów i cieszyć się piękną i estetyczną skórą przez długi czas.