Alkoholizm – niebezpieczna choroba XXI wieku

Problemy w pracy, stres w domu, napięty grafik, złe samopoczucie – wszystko to prowadzi do załamania i pojawienia się różnego rodzaju uzależnień. Choroba alkoholowa dotyka coraz większej ilości osób i coraz bardziej musimy zwracać uwagę na zachowanie bliskich, gdyż jest to nałóg, który może być niezauważalny na pierwszy rzut oka. Jak rozpoznać uzależnienie, a przede wszystkim, jak leczyć alkoholizm?

Alkoholizm – przyczyny

Istnieje wiele różnych czynników, które mogą skutkować pojawieniem się uzależnienia. Jest to choroba o podłożu psychicznym, dlatego jej źródła warto szukać analizując stan umysłowy pacjenta oraz ilość stresu, który towarzyszy mu w życiu codziennym. Alkoholizm to problem, z którym bardzo ciężko poradzić sobie samodzielnie. Jeżeli osobie uzależnionej brakuje wsparcia ze strony rodziny warto zastanowić się nad uczestnictwem w spotkaniach grup AA lub indywidualnej psychoterapii ze specjalistą.

Najbardziej popularne przyczyny alkoholizmu to: problemy w pracy lub rodzinie, negatywny wpływ otoczenia, stres, problemy finansowe, brak kontaktów społecznych, śmierć bliskiej osoby itd. Alkohol jest swoistą metodą ucieczki od problemów oraz sposobem na rozluźnienie. Nie zapominajmy jednak o tym, że to właśnie uzależnienie od alkoholu pogarsza zdrowie fizyczne i psychiczne osoby chorej, jeszcze bardziej komplikując pozostałe problemy.

Leczenie alkoholizmu – Poznań

Leczenie choroby alkoholowej Poznań – jedną z najbardziej popularnych metod leczenia jest zabieg implantacji leku Esperal (Disulfiram). Na czym polega taki zabieg? Esperal Poznań – ile kosztuje wszywka alkoholowa? Jak trzeba się przygotować? Gdzie się zgłosić? Takie pytania zaczynają się pojawiać po zdiagnozowaniu choroby alkoholowej i podjęciu decyzji o leczeniu. Na początek warto uświadomić, że walka z nałogiem, jakim jest alkoholizm, jest długa i wymaga od osoby uzależnionej samozaparcia i dużo chęci. 

Szukając pomocy w ośrodkach uzależnień (Poznań) warto zwrócić uwagę na metodę leczenia, doświadczenie lekarzy oraz cenę terapii. Jedną z najbardziej znanych przychodni leczenia choroby alkoholowej w Poznaniu jest prywatna przychodnia Alkomedica. Doświadczona kadra medyczna od wielu lat pomaga pacjentom w walce z nałogiem za pomocą skutecznej metody leczenia jaką jest wszywka alkoholowa Esperal. Poznań to nie jedyne miasto, w którym możemy udać się na zabieg. Jest to sieć gabinetów oferująca swoje usługi również w Opolu oraz Wrocławiu.

Ile kosztuje wszywka alkoholowa – Poznań?

Cena zaszycia alkoholowego w Poznaniu zaczyna się od 599 zł. W tej kwocie pacjent otrzymuje profesjonalną konsultację, wstępne badanie medyczne, oryginalny lek Disulfiram oraz receptę na antybiotyk. Implantacja leku dla alkoholika odbywa się po podaniu znieczulenia miejscowego. Lekarz robi małe nacięcie w okolicy pośladka pacjenta, umieszcza tabletki podpowięziowo i zszywa ranę. Po 10-14 dniach należy zgłosić się do przychodni w celu zdjęcia szwów.

Wybierając droższą opcję wszywki alkoholowej pacjent dostaje rozpuszczalne szwy oraz antybiotyk aplikowany domięśniowo podczas zabiegu mikrochirurgicznego. 

Esperal Poznań – okres działania leku to 8-12 miesięcy. Pacjenta obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów procentowych oraz wszystkich pozostałych produktów, które zawierają w swoim składzie alkohol. Po 8 miesiącach zabieg można powtórzyć.

Zaszycie alkoholowe to skuteczna metoda leczenia, która wspomaga proces terapii i wymusza długotrwałą abstynencję.