Awersyjna metoda leczenia alkoholizmu – Wrocław

Choroba, która pogarsza stan zdrowia, niszczy plany na przyszłość i psuje jakość życia. Choroba, która charakteryzuje się natrętną chęcią napicia się, ciągami alkoholowymi i upośledzoną zdolnością kontrolowania spożywania alkoholu. Jest to choroba psychiczna o nazwie alkoholizm i wymaga kompleksowego leczenia! Wszywka alkoholowa Wrocław należy do awersyjnej metody leczenia alkoholizmu. Na czym polega zabieg zaszycia alkoholowego?

Esperal Wrocław – co to jest?

Esperal – dawna nazwa leku Disulfiram WZF w postaci tabletek do implantacji podpowięziowej. Jest to implant wszywkowy, który zostaje umieszczony w organizmie osoby uzależnionej w okolicach lewego pośladka. Działanie tego leku polega na wzbudzeniu awersji do alkoholu. Esperal wymusza 12-miesięczną abstynencję, dzięki czemu organizm osoby uzależnionej przyzwyczaja się do stanu trzeźwości. Zabieg wszycia Esperalu we Wrocławiu można powtarzać już po 6-12 miesiącach. Wszywka alkoholowa to zabieg mało inwazyjny, który wymaga sterylnych warunków oraz odpowiedniego przygotowania zarówno przez lekarza, jak i pacjenta.

Wszywka alkoholowa – jak przygotować się do zabiegu?

Wszywka alkoholowa we Wrocławiu powinna zostać wykonana w sterylnych warunkach, w gabinecie lekarskim oraz przez lekarza specjalistę. Wymagane jest wcześniejsze umówienie terminu wizyty oraz zachowanie przynajmniej 12-godzinnej abstynencji. Pacjent powinien przyjść na zabieg trzeźwy – lekarz przeprowadza badanie alkomatem. 

Po wstępnej konsultacji oraz wyeliminowaniu wszelkich przeciwwskazań doktor podaje zastrzyk znieczulający, po czym szybko i sprawnie wszywa tabletki dla alkoholika Disulfiram.

Na ranę po zabiegu zakładane są szwy rozpuszczalne bądź nierozpuszczalne, w zależności od wybranej opcji.

Wszywka alkoholowa (Wrocław) to awersyjna metoda leczenia choroby alkoholowej, która nie wymaga skierowania od lekarza ani żadnych wcześniej wykonanych badań medycznych. 

Skutki picia alkoholu po wszyciu Esperalu

Po zabiegu zaszycia alkoholowego lekarz informuje każdego pacjenta o możliwych skutkach ubocznych działania leku po spożyciu alkoholu. 

Wszywka alkoholowa – skutki po wypiciu:

  • migrena, ból brzucha,
  • bezsenność, uczucie zmęczenia,
  • nudności, wymioty,
  • arytmia serca,
  • drgawki,
  • omdlenie oraz inne.

W najtrudniejszych przypadkach może dojść do zawału, a nawet zgonu. Każda reakcja organizmu jest inna i zależy od ogólnego stanu zdrowia pacjenta, obecności u niego chorób współistniejących oraz ilości wypitego alkoholu. Reakcja Disulfiramowa to bardzo indywidualne zjawisko, które ciężko przewidzieć. Dlatego w trakcie leczenia Esperalem osobę uzależnioną obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu.