Sproszkowana trawa jęczmienna

Sproszkowana trawa jęczmienna

 

Na pewno wiele osób zmagających się ze zbędnymi kilogramami spotkało się już z takim produktem jak sproszkowana trawa jęczmienna. Jest to nic innego jak zmielone młode łodygi tego powszechnie znanego zboża. Uprawy tej rośliny mają charakter typowo  ekologiczny. Ziarna zasiewane są dopiero jesienią, bowiem wówczas uzyskują optymalne właściwości. W młodym jęczmieniu odnajdziemy tak cenne dla naszego zdrowia i szczupłej sylwetki składniki jak białko oraz bardzo dobrze przyswajalny błonnik. Jest on niezwykle ważnym elementem, który wpływa na nasz metabolizm, a jak wiadomo im bardziej uda nam się go przyspieszyć, tym szybciej zaobserwujemy efekty, w postaci utraty wagi. Na naszym rynku znajdziemy trawę jęczmienną rodzimej produkcji, a także importowaną z USA, przy czym obie są najwyższej jakości i doskonale sprawdzą się w naszej diecie.

Młody jęczmień doskonale sprawdza się jako dodatek do koktajli, a także wszelkiego rodzaju sałatek. Po zalaniu go chłodną wodą uzyskamy pożywny napój, które doskonale gasi pragnienie w upalne dni. Produkt ten aby zachował wszelkie cenne składniki należy przechowywać w szczelnie zamkniętym naczyniu.

Łatwo dostępny proszek z trawy jęczmiennej doskonale sprawdza się jako uzupełnienie diety osób, które pragną uzyskać wymarzoną sylwetkę. Zaleca się, aby dziennie spożywać od 3 do 4 łyżek tego specyfiku. Jednakże musimy pamiętać, że nie jest to środek, który zastąpi zoptymalizowaną dietę, a także regularną aktywność fizyczną. Możne on jedynie być swego rodzaju dodatkiem, dzięki któremu nieco szybciej uda nam się uzyskać zdrową i zgrabną sylwetkę. Bardzo dobrym pomysłem będzie przy tej okazji także odwiedzenie dietetyka, który w taki sposób skomponuje nasze codzienne menu, aby odpowiadało nie tylko naszemu zapotrzebowaniu kalorycznemu, ale też będzie idealnie dopasowane do naszego trybu życia. Ponadto bardzo ważną kwestią jest także nasza motywacja. Bez niej bowiem nie mamy szans na uporania się z dużym problemem, jakim niewątpliwie jest nadwaga czy co gorsza otyłość.