SMP – mikropigmentacja skóry głowy w walce z łysieniem

Mikropigmentacja skóry głowy wywodzi się z makijażu permanentnego. Jest zarówno pod względem estetycznym i praktycznym interesującym zabiegiem, który wykonywany może być niezależnie od płci, zgodnie z najwyższymi standardami higieny i sterylności.

Czym jest SMP i jak działa? W skórę głowy zostają umieszczone mikropigmenty. Wybrany kolor powinien być jak najbardziej łudząco podobny do linii włosów. Ta kwestia zawsze powinna być skonsultowana ze specjalistą, który z powodzeniem odpowie na wszystkie pytania jeszcze przed zabiegiem. Najczęściej specjalistyczne kliniki mikropigmentacji skóry głowy już podczas pierwszej konsultacji są w stanie zaprojektować nowy wygląd skóry głowy. To właśnie ta informacja sprawia, że zabieg cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród pacjentów, jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Dzięki zastosowaniu specjalnych technik pigmentacji, włosy można odtworzyć w łudząco rzeczywisty sposób.

Mikropigmentacja skóry głowy doskonałym rozwiązaniem

Przerzedzone włosy, lekko prześwitująca skóra głowy lub widoczne blizny na skórze głowy to problemy, z którymi możemy się borykać. Można je jednak bardzo sprytnie zamaskować i sprawić wrażenie gęstych, krótko ściętych włosów na skórze głowy. W przypadku całkowitego wypadania włosów można odczuć wygląd włosów krótko przyciętych. Mikropigmentacja skóry głowy wymaga wcześniejszej kompleksowej i estetycznej porady specjalisty. Wybierając zabieg jakim jest mikropigmentacja skóry głowy Warszawa można z powodzeniem skonsultować się z osobami posiadającymi szerokie doświadczenie w tej dziedzinie. Kliniki zatrudniają ekspertów  i udzielają profesjonalnej porady na podstawie Twoich osobistych wskazań. Mikropigmentacja skóry głowy przywraca więc pewność siebie.

SMP – dlaczego warto?

Łysienie androgenowe, znane również jako genetyczne wypadanie włosów, jest zdecydowanie najczęstszą formą wypadania włosów u mężczyzn. Często zaczyna się w młodym wieku, czasem już w okresie dojrzewania. W średnim wieku dotyka około połowy mężczyzn i wzrasta z wiekiem. Dlatego warto poszukiwać rozwiązań, które okażą się niezwykle skuteczne i bezpieczne jednocześnie. Wypadanie włosów kon zwane jako łysienie androgenowe, jest zdecydowanie najczęstszą formą wypadania włosów u mężczyzn. Często zaczyna się w młodym wieku, czasem po okresie dojrzewania. Z reguły łysienie androgenowe zaczyna się od obustronnego cofania się linii włosów.. Wraz z wiekiem dotyczy to również górnych i tylnych obszarów czaszki. Zabieg SMP jest z powodzeniem realizowany w różnych miastach i różnych klinikach.