Peruki damskie na łysienie

Łysienie może być spowodowane wieloma odmiennymi czynnikami. Stoją za nim schorzenia genetyczne, choroby przewlekłe, niezdrowy tryb życia i wiele innych. Wypadanie włosów dotyka mężczyzn i kobiet w każdym wieku. Damskie peruki to rozwiązanie na zyskanie pięknej, bujnej fryzury. Co warto wiedzieć podczas wyboru peruk? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Rodzaje peruk – jaką wybrać?

Peruki syntetyczne i peruki naturalne to dwa najpopularniejsze rodzaje peruk dostępnych w sklepach. Różnią się strukturą włosa i sposobem pielęgnowania. Jaka peruka będzie lepszym wyborem w przypadku problemów z łysieniem?

Peruki syntetyczne

Wybór peruk syntetycznych jest bardzo szeroki. Do wyboru są modele o modnych kolorach i cięciach. Peruki syntetyczne to są wykonane z kanekalonnu. Są w ekonomicznych cenach, dlatego poleca się je dla osób, które lubią eksperymentować ze swoim wizerunkiem i traktują peruki jako stylowe dodatki. Peruka syntetyczna nie zawsze okaże się dobrym wyborem dla osób borykających się z łysieniem. Stosowane w nich czepki mogą podrażnić uwrażliwioną skórę głowy, co jest częste przy problemach z wypadaniem włosów.

Naturalne peruki

Włosy naturalne są pozyskiwane z różnych stron świata od osób, które szczególnie dbały o ich kondycje. Wpływa to na stosunkowo wysoką cenę. Wśród naturalnych peruk damskich włosy słowiańskie są szczególnie cenionym rodzajem.

Naturalne włosy są lekkie i podatne na stylizowanie. Do ich mycia można używać kosmetyki do pielęgnacji włosów zniszczonych i suchych. Peruka naturalna może być poddawana zabiegowi tonowania i farbowania. Modele z naturalnych włosów to produkty najwyższej jakości. W dotyku i wyglądzie, w porównaniu do innych rodzajów, najbardziej przypominają włosy własne. Wiele z nich posiada czepki z elementami mikroskóry, które są szczególnie polecane dla osób łysiejących. Wybierając perukę, na pierwszym miejscu powinno stawiać się na komfort podczas noszenia, a dopiero później na kwestie estetyczne.

Peruki damskie rozwiązaniem na łysienie

Kompleksy spowodowane wypadaniem włosów wpływają negatywnie na psychikę. Peruka poza poprawą wizerunku często wpływa na wzrost samooceny. Obecnie peruki stały się bardzo popularne, dlatego ich wybór w sklepach jest ogromny. Możemy przebierać w różnorodnych fasonach i kolorach według naszych preferencji. Sklep z perukami oferuje produkty wysokiej jakości i w konkurencyjnych cenach. Darmowa dostawa i zwrot do 14 dni pozwala na przymierzenie peruk w domu i odesłanie ich w przypadku niedopasowania.