masteron -jak działa i do czego się go stosuje

Wszystko o Masteronie – czyli dawkowanie, skutki uboczne oraz benefity zażywania.

Niniejszy artykuł ma zadanie przybliżyć cykl za pomocą środka chemicznego, którym jest materon. Dowiemy się również dlaczego w tak krótkim czasie stał się on niezwykle znanym i skutecznym środkiem w świecie kulturystyki i samego w sobie kultu budowania ciała. Omówimy trudną do zliczenia ilość benefitów i ułatwień, jakie wnosi ze sobą zażywanie masteronu.

Wszyscy zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, jak trudnym przedsięwzięciem jest rozbudowanie pokaźnych rozmiarów mięśni. My wszyscy uczęszczający regularnie na siłownie jedziemy na tym samym wózku jeżeli chodzi o zaangażowanie dotyczące rozbudowy naszego ciała. Dlatego też rozumiemy, jak trudnym do przełknięcia jest spędzanie na siłowni ogromnej ilości czasu, gdy mimo to nie możemy odnotować nawet jednego kilograma mięśni więcej pojawiającego się na naszym ciele.

Biorąc pod uwagę ten fakt, możesz szybko zrozumieć dlaczego ludzie coraz częściej zaczynają sięgać po środki będące sterydami, które mają za zadanie pomóc w przekroczeniu limitów rozbudowy ciała.

Nawet posiadając niewielki ułamek wiedzy na temat sterydów, większość rozumie, że skutki uboczne i utrata zdrowia, jaką mogą za sobą przynieść nie są jedynymi kłopotami pojawiającymi się wraz z ich zażywaniem. Każdy amator podchodzący do swojego pierwszego cyklu spotyka się z trudnościami wynikającymi z tego, że ogromna pula środków wspomagających dostępnych na rynku utrudnia możliwość dokonania prostego wyboru – z którego powinno skorzystać na dobry początek.

Ogromna ilość różnorodnych rodzajów posiada różne od siebie zastosowanie. Niektóre sterydy mogą być pomocne podczas próby nabycia masy mięśiowej. Inne zaś podczas spalania tłuszczu na ciele. Są nawet takie, które pomogą znacznie rozwinąć wytrzymałość i kondycję. Bardzo ważnym aspektem jest zasięgnięcie wiedzy niezbędnej w określeniu tego co będzie nam potrzebne oraz w jakich dawkach.

Jeżeli rozważałeś kiedykolwiek zażywanie masteronu, ten poradnik może okazać się niezwykle pomocnym podczas opanowania elementarnej wiedzy na jego temat.

Zastanów się nad dostępnością i tym, czy środek jest legalny.

 

Jak powszechnie wiadomo niektóre ze sterydów są środkami chemicznymi nielegalnymi w wielu stronach świata. Mimo to nadal są chętnie używane w celu wspomagania ciała przez kulturystów na przeważającej większości globu. Biorąc pod uwagę fakt, który mówi nam, że przeważająca część sportowców i tak zażywa sterydy – dla dobra ludzi powinniśmy raczej wyedukować ich na ten temat, zamiast nieustannie ich karać i zakazywać coraz to szerszej gamy różnorodnych środków dopingujących.

Należy zdać sobie sprawę z tego, że sterydy są bez dwóch zdań niebezpieczne i mogą wywołać negatywne dla naszego ciała skutki. Warto dlatego zrozumieć czym są i jak zażywać je poprawnie nim się to zrobi.

Nie warto nikomu rekomendować ich zażywania. Istotnym faktem jest też to, że nie warto oceniać tych, którzy decydują się na ich wykorzystanie.

Skoro rozważyliśmy już kwestie prawne i zdrowotne – przejdźmy do dalszej części informacji.

Czym właściwie jest masteron?

Masteron to rodzaj sterydu, który przyjmowany jest w postaci oleju. Kompania odpowiedzialna za jego wytworzenie wydała go na świat już w latach 50. XX wieku. Mimo wczesnego wydania na dobre przyjął się na rynku dopiero około lat 70.

Masteron był niegdyś legalnym sterydem. Trwało to niemal przez dwie dekady.

Początkowo nie był on jednak używany stricte przez ludzi zajmujących się profesjonalnie kulturystyką, czy też atletów, którym zależało na zwiększeniu zdolności do rozbudowy swojego ciała.

Prawdą jest to, że środek został wynaleziony w celu stosowania go, jako leku na raka piersi. Jego właściwości były w stanie w penym stopniu hamować rozwój komórek rakowych pojawiąjących się w okolicach piersi.

Okazało się wówczas, że osoby zażywające masteron odnotowywały znaczny przyrost masy ciała i większą siłę organizmu.

Jakie realne korzyści przyniesie stosowanie masteronu?

Jeden z najważniejszych aspektów zażywania środków dopingujących, czyli realne korzyści przychodzące wraz z wykorzystaniem cyklu z danym środkiem.

Zwiększenie masy ciała

Rodzaj tego sterydu można rozważyć, jako porównywalny do środków takich, jak testosteron, winstrol i trenbolon. Z pewną różnicą, jeżeli chodzi o nabieranie masy ciała. Masteron może nie wydawać się zbyt optymalnym wyborem dla ludzi oczekujących porażających efektów wizualnych. Bowiem masteron nie pozwoli zmienić diametralnie twojego ciała. Warto go jednak wykorzystać w celu zbudowania „suchej” masy mięśniowej w krótkim czasie.

Każda osoba może liczyć na odmienne rezultaty. Niektórzy pragną sylwetki porównywalnej do Hulka, zaś inni chcą po prostu nabrać kilku kilogramów w celu optycznego zwiększenia ciała. Masteron doskonale pasuje do tej grupy.

Podczas jednego cyklu możesz liczyć na nabranie nawet od 4 do 8 kilogramów czystego mięśnia bez obawy o zbyt szybkie podlewanie tłuszczem. Oczywiście wszystko w warunkach diety dostosowanej do cyklu.

Estetyka ciała.

Kult budowy ciała nieustannie się zmienia. Ćwiczący ludzie nie mają już obsesji na punkcie zdobywania jak największej możliwej masy mięśniowej. Zmieniają się czasy i poglądy. Dotyczy to również estetyki ciała wypracowanego na siłowni.

Coraz rzadziej widujemy dążenie do wspomnianej wcześniej sylwetki przypominającej postać hulka. W dzisiejszych czasach ludzie pragną dobrze uwidocznionego sześciopaka na brzuchu i odtłuszczonej masie ciała, która cieszy oko.

Zwieńczeniem tych pragnień jest oczywiście jak najbardziej uwydatniony mięsień przy równoczesnym zachowaniu bardzo wąskiej talii. Dlatego też dzisiejsi kulturyści częściej zamiast ważyć 130 kilogramów, ważą w okolicach 90.

Tutaj masteron może odegrać niezwykle kluczową rolę. Biorąc pod uwagę zmiany poglądów na siłowniach i uwielbienie w kierunku szczupłych sylwetek masteron może okazać się niezwykle użytecznym wspomagaczem.

Doskonałe zastosowanie w trakcie redukcji.

Jeżeli chcesz nabrać znaczących przyrostów masy ciała powiedzmy sobie jasno – masteron nie jest przeznaczony dla ciebie.

Będzie zaś idealnym dodatkiem wszędzie tam gdzie pragniemy zrzucić zbędny tłuszcz i uwydatnić muskulaturę ciała. Jeżeli marzy ci się obcinanie wagi, które pomoże pozbyć się zbędnego tłuszczu, a mimo to pozwoli zachować wypracowane na ciężkich treningach mięśnie, z pewnością docenisz zastosowanie masteronu.

Wielu kulturystów potwierdza jego zastosowanie. Używają go zawsze w okresie redukcyjnym, gdy tylko przychodzi czas na to, by w jak największym stopniu zrzucić resztki tłuszczu ze swojego ciała w celu przygotowania na zawody.

Jeżeli wydaje ci się, że twojemu okresowi redukcji tłuszczu czegoś brakuje, tym ostatnim ogniwem może być właśnie masteron.

Znaczne zwiększenie wytrzymałości i energii.

Każdy kto kiedykolwiek zmagał się z okresem redukcyjnym doskonale zdaje sobie sprawę ze spadków energii, które utrudniają całość włożonej pracy. Kiedy jesteśmy zmuszeni do obcięcia spożywanych codziennie kalorii do poziomu, który jest poniżej tego co spala nasz organizm, naturalnym efektem będzie odczuwanie zmęczenia. Zaczynamy dostarczać organizmowi mniejszej ilości pokarmu od tej do, której przywykł. Informuje nas o tym poprzez mniejszą chęć do aktywności.

Aktywność jest jednak kluczowym elementem zrzucania tkanki tłuszczowej. To na niej opiera się każdy okres redukcyjny. Jest to zawsze ogromny problem dla ludzi powiązanych ze światem siłowni. Zatem co można zrobić?

Jeżeli nie należysz do ludzi, na których działa nadprogramowa dawka kofeiny pochodząca z kawy, nie chcesz katować się przedtreningówką przez każdym treningiem, czy też nieustannie wspomagać się shotami energetycznymi, dobrym rozwiązaniem może być cykl oparty na masteronie.

Ludzie, którzy praktykowali jego zażywanie zgodnie potwierdzają, że zwiększa on cykl metaboliczny organizmu, dzięki czemu nawet nie zwiększając aktywności fizycznej w ciągu dnia jesteśmy w stanie zrzucić więcej niechcianego tłuszczu. Masteron uwydatnia także obroty, na jakich pracuje nasze ciało. Podczas cyklu pomimo zaniżonej podaży kalorycznej w ciągu dnia nie powinniśmy odczuwać regularnych spadków energii.

Skutki uboczne zażywania masteronu.

Jak każdy środek dopingujący, także masteron przynosi wraz z korzyściami płynącymi z jego użytkowania pewne skutki uboczne. Jeżeli zamierzamy rozpatrywać jego dobroczynne możliwości, warto również przeanalizować potencjalne negatywne efekty jego spożycia.

Najczęściej spotykane skutki uboczne podczas cyklu z masteronem:

Utrata włosów

Utrata owłosienia na głowie to jeden z często występujących skutków ubocznych zażywania masteronu. Należy mieć jednak na uwadze, w jaki sposób się on objawia. Cykl na masteronie nie sprawi, że twoja głowa stanie się łysa jak kolano. Każdy ma pewne predyspozycje genetyczne do utraty lub porostu owłosienia.

Skutki uboczne tego środka sprawiają, że procesy osłabiania cebulek włosów zostają przyspieszone. Jeżeli nie posiadasz genetycznych predyspozycji do utraty włosów, nie zajdą wówczas procesy, które masteron przyspieszy.

W tym wypadku zaobserwuj, jak wygląda sytuacja na czuprynie twoich dziadków i ojca. Jeżeli ich włosy pozostały bujne mimo wieku oznacza to, że twoim włosom nic nie grozi.

Huśtawki nastrojów.

To temat często poruszany, gdy słyszy się o ludziach korzystających ze środków dopingujących. Mówi się, że ludzie będący na cyklu nie potrafią nad sobą zapanować. Ile jest jednak w tym prawdy?

Faktem jest jedynie to, że substancja chemiczna, jaką jest masteron może wprowadzić jej użytkownika w bardziej emocjonalne stany. Czego zatem możemy oczekiwać?

Należy spodziewać się ewentualnego wzmożonego odczuwania emocji. Jeżeli bywamy od czasu do czasu nieco poirytowani lub smutni może się to nasilić. To, że sterydy popychają nas niezależnie od naszego stanu mentalnego w niezrównoważone stany psychiczne to tylko i wyłącznie mit.

Wzmożone ryzyko infekcji.

Zanim zdecydujemy się na użytkowanie masteronu musimy pamiętać, że jego postać zmusza nas do zażywania dożylnego. Masteron bowiem jest środkiem o leistej konstystencji. Przypomina nieco olej. Jedyna możliwą drogą jego aplikacji jest podawanie dożylne za pośrednictwem zastrzyków.

Wiąże się to z pewnym ryzykiem, które każdy amator sterydów powinien mieć na uwadze, tak aby mógł się go szczególnie wystrzegać. Niekiedy dochodzi do aplikowania sterydów dożylnych przez osoby, które nie mają z tym doświadczenia. Brak praktyki może być tutaj kluczowym elementem. Nieumiejętne dozowanie dożylne może skończyć się trudnym do zniesienia bólem.

Podanie środka w nieprawidłowy sposób to także ryzyko uszkodzenia wewnętrznych części ciała. Nie unikniemy wówczas operacji, która będzie miała za zadanie na drodze medycznej odwrócić skutki nieumiejętnej aplikacji środka dopingującego.

Należy zawsze wystrzegać się niehigienicznych warunków podczas dozowania masteronu dożylnie. Brudna igła, jak i niesterylne warunki podawania mogą poskutkować zakażeniem, które w najgorszym wypadku może doprowadzić nawet do śmierci użytkownika.