Fala uderzeniowa Warszawa Bielany

Fala uderzeniowa Warszawa Bielany. Fala uderzeniowa jest specyficznym rodzajem fali akustycznej o bardzo dużej energii.

Terapia falą uderzeniową jest nieinwazyjną, skuteczną terapią chronicznego bólu, jest alternatywą do leczenia operacyjnego zmian pourazowych i zwyrodnieniowych z towarzyszącym bliznowaceniem i zwłóknieniem tkanek. Pomocna jest m.in.: w zapaleniu tkanek okołostawowych oraz towarzyszącym im zespołem bólowym. Jest poszukiwaną metodą skutecznego leczenia głównie u sportowców i osób aktywnych fizycznie pozwalającą w bardzo krótkim czasie odzyskać sprawność fizyczno-ruchową. Falę uderzeniową generuje się na zewnątrz organizmu ludzkiego, aplikowana jest poprzez specjalną głowicę penetrującą wnętrze ciała. Ciśnienie pojedynczego impulsu trwającego jedną milionową część sekundy osiąga kilkudziesięciu a nawet tysiąca barów.

Fala uderzeniowa Warszawa Bielany. Shock-med – fale uderzeniowe nowej generacji.

Fale tego typu są wytwarzane przez sondę w kształcie pistoletu z tuleją i metalową pokrywką promieniują przez skórę w głąb tkanek podskórnych na głębokość od 4 do 7 cm. Metodę tę stosuje się głównie w ortopedii, rehabilitacji, medycynie sportowej i medycynie estetycznej. Do głównych efektów terapeutycznych fali uderzeniowej Shock-med zalicza się działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, dezintegrację zwapnień, poprawę mikrokrążenia, przyspieszenie metabolizmu oraz przebudowę tkanek poddanych działaniom terapeutycznym, pobudzenie procesów regeneracyjnych, naprawczych oraz odpornościowych. Kolejną zaletą fali Shock-med jest zwiększenie gęstości tkanki łącznej głównie przez produkcję kolagenu. Jest poszukiwana w przypadku gdzie inne metody fizjoterapeutyczne np. laseroterapia nie przyniosły skutku.

Głównymi schorzeniami na które działa fala uderzeniowa są zapalenia kości ramiennej np. łokieć golfisty, tenisisty, patologie przyczepów ścięgien mięśniowych, zespoły bolesnego barku, patologie związane z zaburzeniami więzadeł rzepki i gęsiej stopki, patologie ścięgien mięśni przywodzicieli tzw. atletyczna przepuklina oraz zapalenia ścięgna Achillesa, choroba Halgunda Severa (jałowa martwica kości piętowej). Przeciwwskazania do terapii falą uderzeniową można podzielić na bezwzględne – obejmujące chorobę nowotworową z obecnością przerzutów, zaburzenia krzepliwości krwi, stosowanie dużych dawek antykoagulantów, „świeży” zawał serca oraz przeciwwskazania względne tj. ciąża, infekcje, obecność np. rozrusznika serca.

Wyróżniamy dwa modele aparatu Shock-med do fali uderzeniowej jest to SWT Shock-med oraz Shock-med.

Concept. Aparaty posiadają 6 calowy kolorowy ekran dotykowy, zasilanie ich wynosi od 50 do 60 Hz, max ciśnienie w I modelu to 4 w II modelu- 5 Bar, maksymalna częstotliwość fali to 15 (w I wersji) do 25 Hz (w II urządzeniu). W podstawowym wyposażeniu aparatów znajdują się protokoły pracy, encyklopedia terapii, karty pacjenta, aplikator SWT, przekaźniki wielowiązkowe 9 i 15 mm, zestaw wymienny, rysik do wyświetlania oraz instrukcja obsługi.