Czy kriolipoza faktycznie przynosi efekty?

Czy kriolipoza faktycznie przynosi efekty?

Kriolipoza czyli sposób na usuwanie tłuszczu za pomocą zimna. Kiedy diety i ćwiczenia nie przynoszą pożądanego efektu najlepszą alternatywą może być poddanie się zabiegowi kriolipozy.

Na czym to dokładnie polega? Kriolipoza inaczej nazywana jest zamrażaniem tłuszczu, jest nieinwazyjnym procesem usuwania tkanki tłuszczowej. W jego trakcie tkanka zostaje potraktowana zimnem w celu wywołania lipolizy czyli rozpady tkanki tłuszczowej bez uszkadzania innych tkanek. Podczas zabiegu redukuje się głównie złogi tłuszczu lub wybrzuszenia, których nie da się usunąć poprzez stosowanie diety czy ćwiczenia. Potraktowanie skóry zimnem wywołuje reakcję zapalną organizmu, co powoduje uszkodzenie komórek tłuszczowych, następnie są one trwale usuwane z organizmu przez wątrobę.

Efekty zabiegu nie są niestety widoczne natychmiast. Pierwsze zmiany zauważymy dopiero po trzech tygodniach, a cały zabieg potrafi trwać od 1 do 6 miesięcy. Po tym czasie jesteśmy w stanie stracić od 25-40% złogów tkanki tłuszczowej. Kriolipoza efekty radzi sobie również z reduckją celulitu.

Zabieg z reguły jest bezbolesny aczkolwiek w jego trakcie możemy odczuwać pewien dyskomfort. Spowodowane jest to użyciem specjalnej głowicy, która zasysa i schładza naszą skórę.

Należy pamiętać, że po zabiegu nasza wątroba będzie musiała wydalić dużą ilość tkanki tłuszczowej. W związku z tym do dwóch tygodni po zabiegu trzeba powstrzymać się od pożywania tłustych pokarmów, alkoholu, kofeiny i cukru. Te produkty znacznie obciążają naszą wątrobę. Skutki uboczne zabiegu są niewielkie, a dokładniej może pojawić się obrzęk, delikatne krwiaki, a skóra w miejcach, do których przykładana była głowica będzie obolała.

Jak w przypadku każdego zabiegu tak i tutaj występują pewne przeciwwskazania. Są to między innymi alergie na skórze, nowotwory, urazy skóry, miesiączka, ciąża, cukrzyca, hemofilia czy łuszczyca.

Jeśli ktoś od dłuższego czasu zmaga się z problemem otyłości lub nie może spalic tłuszczu z takich miejsc jak ramiona, łydki, pośladki, pod brodą, na udach, brzuchu, biodrach, na górnej i dolnej części pleców zdecydowanie powinien poddać się zabiegowi kriolipozy. Trzeba pamiętać jednak, że najlepszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów jest aktywność fizyczna oraz zdrowe odżywianie. Tylko i wyłacznie jeśli te metody nie dają pożądanego efektu powinniśmy poddać się zabiegowi kriolipozy.