Ból piety to niejednokrotnie oznaka ostrogi piętowej

Ból piety to niejednokrotnie oznaka ostrogi piętowej

W wielu przypadkach i sytuacjach, pierwszą oznaką ostrogi piętowej, jest nic innego jak ból pięty przy chodzeniu, jaki nie tylko się pojawia lecz występuje podczas stawania na stopę. Oczywiście nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż wspomniany ból pięty to dla nas sygnał, iż doszło do jej nadwyrężenia czy też jednocześnie naciągnięcia, uszkodzenia, naderwania a nawet zapalenia samego mięśnia. W przypadku ostrogi piętowej ból pięty przy chodzeniu powstaje w wyniku nacisku na kość, która przesunęła się w nienaturalny sposób, a co za tym idzie przeszkadza nam w momencie stawania na stopę. Jest to dosyć specyficzne, wręcz widoczne gołym okiem, z tego też powodu jeżeli dostrzegliśmy iż pojawi się dziwny odcisk, to musimy wiedzieć że to nic innego jak nasza kość. Należy się wtedy niezwłocznie udać do gabinetu ortopedycznego, nie ma szans na to by ostroga piętowa znikła bez odpowiedniego leczenia, a tym samym wsparcia ze strony specjalisty. Im szybciej się do niego udamy tym lepiej, w końcu bądź co bądź rozwój takiej przypadłości może mieć diametralny wpływ na czas leczenia naszych dolegliwości ortopedycznych.

ból piętyChcesz dowiedzieć się, co jest efektem bólu twojej pięty?

Jeżeli jednak chcemy się znacznie szybciej dowiedzieć, co jest powodem tego iż odczuwamy ból pięty to należy niezwłocznie przeprowadzić szereg badań, na które skieruje nas nie kto inny jak ortopeda. Oczywiście USG stopy przy rentgenie czy niekiedy również rezonansie, to popularne metody pozwalające nam na przebadanie naszych stóp, właśnie pod kątem wszelakich deformacji, dysfunkcji oraz schorzeń. W ten sposób wykrywa się również ostrogę piętową, względnie płaskostopie poprzeczne, zerwane ścięgno Achillesa a co za tym idzie wprowadza się niezbędną metodę leczenia, niemal zawsze opartą o rehabilitację. Jednak w niektórych przypadkach trzeba się liczyć z zabiegiem chirurgicznym, zwłaszcza jeżeli tradycyjne i bezinwazyjne wręcz metody nie przynoszą odpowiedniego efektu.

Niech bólem pięty zajmie się odpowiedni fachowiec

Niech ból piety przy chodzeniu zdiagnozuje fachowiec, jak wspomniano powyżej w tym przypadku nie kto inny jak ortopeda, właśnie on posiada niezbędną wiedzę, predyspozycje, kompetencję oraz umiejętności by ocenić ją pod względem przypadłości i poszczególnych dolegliwości. Jednocześnie przekaże nam wszystkie niezbędne informację oraz wskazówki, nader przydatne w procesie leczenia, dotyczące zazwyczaj konieczności zastosowania wkładek ortopedycznych, fali uderzeniowej a więc serii zabiegów opartych o nią a także konieczności zadbania o wypoczynek. W przypadku ostrogi piętowej, jaka zazwyczaj pojawia się u ludzi którzy nadwyrężają swoje stopy, są aktywni chociażby biegają, również u osób z nadwagą niezbędne jest nie tylko zmienienie dotychczasowego trybu życia, zdecydowanie się na dietę ale także zastosowanie wkładek ortopedycznych. Właśnie dzięki nim możemy w odpowiedni sposób zabezpieczyć i chronić naszą stopę, i choć stosujemy je dopiero w momencie gdy zostaną nam one zalecone, to warto się zastanowić nad ich profilaktycznym wykorzystaniem.