Jak wybrać najlepszego ortopedę dziecięcego w Warszawie?

Ortopeda dziecięcy zajmuje się diagnozowaniem, profilaktyką i leczeniem schorzeń narządu ruchu najmłodszych pacjentów, do 18 roku życia. Zakres jego działania to cały układ szkieletowy, układ więzadłowo-stawowy, mięśniowy i powiązane z nimi układy krwionośny i nerwowy. Ważnym zadaniem ortopedy dziecięcego jest zapobieganie możliwym powikłaniom w obrębie narządu ruchu, które nieleczone mogą być początkiem niebezpiecznych schorzeń utrudniających poruszanie w życiu dojrzałym.

Do podstawowych zadań ortopedy dziecięcego należą: wykrywanie wad wrodzonych u niemowląt, badania i testy czynnościowe narządu ruchu, wykrywanie wad rozwojowych, wad postawy, deformacji, badania przesiewowe i profilaktyczne zapobiegające płaskostopiu i skrzywieniom kręgosłupa, skierowanie na rehabilitację ruchową, pierwsza pomoc w przypadkach urazów i kontuzji. Schorzenia czy urazy i kontuzje występujące u dzieci mają inny charakter i przebieg, dlatego zakres w ortopedii dziecięcej w znacznym stopniu różni się od ortopedii pacjentów dorosłych.

W ortopedii dziecięcej ważne jest wczesne wykrycie schorzenia, wady i wdrożenie leczenia zwiększającego szanse na powrót młodego pacjenta do zdrowia.

Jak wybrać ortopedę dziecięcego w Warszawie?

Wybierając ortopedę dziecięcego w Warszawie, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego kwalifikacje zawodowe i doświadczenie w leczeniu chorób wymagających specjalistycznej wiedzy z zakresu ortopedii dziecięcej oraz odpowiednie, przyjazne podejście do dziecka. Warto sprawdzić możliwości placówki medycznej w zakresie wyposażenia w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, możliwości ewentualnej rehabilitacji i kompleksowość oferty w zakresie ortopedii.

Wiedzę o wybranej placówce najłatwiej można uzyskać, przeglądając oferty i opinie zamieszczone na stronach internetowych klinik i przychodni ortopedycznych. Dodatkowych, szczegółowych informacji mogą dostarczyć rozmowy telefoniczne z recepcją placówki medycznej. Ważne w wyborze ortopedy dla dziecka są również opinie przekazywane „pocztą pantoflową” przez przyjaciół i znajomych leczących dzieci w danej przychodni czy klinice. Dodatkową wiedzę można uzyskać, zapoznając się z rankingami ortopedów dziecięcych w Warszawie oraz opiniami na forach internetowych.

Gdzie leczyć dziecko w Warszawie?

Z pewnością warto zapoznać się z ofertą ortopedii dziecięcej Szpitala Carolina (Carolina Medical Center), placówki świadczącej usługi medyczne od 25 lat: https://carolina.pl/ortopedia-dziecieca/. Klinika zapewnia kompleksową opiekę i dostęp do specjalistów w zakresie leczenia schorzeń i urazów narządów ruchu, dostęp do specjalistycznych badań obrazowych, badań laboratoryjnych i do rehabilitacji. Klinika przywiązuje szczególną wagę do leczenia dzieci w zakresie diagnozowania i leczenia narządu ruchu, wad nabytych oraz urazów i kontuzji sportowych często przytrafiających się najmłodszym pacjentom. Konsultacje ortopedy dziecięcego przebiegają w przyjaznej atmosferze, w godzinach ustalonych indywidualnie z recepcją placówki.