Twiggy prawdziwa ikona lat 60 tych.

 

Nie da się ukryć, że lata 60 dla pań w głównej mierze kojarzą się z pewnym elementem wyzwolenia czy też podejmowania pewnych konkretnych nieco bardziej odważnych wyborów. To właśnie te czasy w dużej mierze przełożyły się na buntowniczy styl życia wielu osób i nie da się ukryć, że same kobiety poczuły się o wiele bardziej atrakcyjne i zaczęły eksponować swoje kształty. Był to pewien przełom modowy, który sprawił, że to właśnie Londyn stał się światowym centrum mody, które nie do końca było traktowane jako coś pięknego, lecz wybryk współczesnej natury.

Przełom w modzie.

Warto zauważyć, że niektóre fryzury, które zostały spopularyzowane między innymi przez Twiggy stały się potem szalenie modne. Jednocześnie podkreślały one bardziej stylizację, która wcześniej była widywana bardziej u mężczyzn niż u kobiet. Jednak w tym przypadku nic nie stało na przeszkodzie, aby w tamtych czasach osoby te mogły stać się prawdziwą inspirację dla wielu kobiet. Taka ikona mody wydawałoby się w kiczowatym stylu, miała, jednak swoich zwolenników co też sprawiło, że sama osoba była pewnym wzorem buntu dla wielu innych młodych kobiet. Kim jest Twiggy? Jest córką stolarza, która zapoczątkowała styl.

Styl, który nadal pozostaje żywy.

Można powiedzieć, że obecny nadal panujący trend, został bardziej spopularyzowany przez modelki, które występowały w różnego rodzaju krótkich fryzurach oraz innych kreacjach. Były one bardzo utożsamiane nadawaniem sobie typowego chłopskiego wyglądu. Nie da się ukryć, że przez jakiś czas ten styl był naprawdę mocny i mocno rozpoznawalny, choć i dzisiaj zdarzają się sytuacje, gdzie młode kobiety również inspirują się podobnym stylem, choć ma to często o wiele mniejszą skalę. Więcej na temat lat sześćdziesiątych poczytamy na stronie https://gentlewoman.eu/twiggy-ikona-lat-60-tych-kim-byla-i-co-nosila/. Jest to istotny powrót do przeszłości, co jednocześnie pokazuje, jak pewna moda kształtowała się w dawnych czasach.