Transport drobnicowy

Tak zwana drobnica polega na transporcie dziesiątek i setek małych paczek do odbiorców rozrzuconych w danym rejonie kraju czy Europy. Transportem drobnicowym zajmują się firmy logistyczne i transportowe, które widzą w tym zakresie dla siebie znaczny zysk. Wysłanie jej jednym pojazdem niesie za sobą większe zyski niż przesłanie tym samym samochodem wielkiej paczki dla jednego klienta. Ponadto tego rodzaju logistyką paczek zajmują się także firmy przewozowe, których głównym trzonem działalności jest przewóz ludzi po krajach Unii Europejskiej, a może i jeszcze dalej (więcej informacji o przewozach towarów a także czym jest łożysko używane w transporcie znajdziesz na stronie www.rufus.pl).

Drobnica to paczki o małej wadze i niewielkich gabarytach. Rozmaitych gabarytach. Wypełnienie nimi pojazdu i wysłanie go w trasę polega na zebraniu paczek wysyłanych do jednej okolicy i dostarczeniu ich pod wskazany adres. Takie przesyłki są nieco droższym rozwiązaniem, a to dlatego, że trzeba dojechać do rozrzuconych po okolicy klientów. Trasa może być czasochłonna, długotrwała. Płaca za roboczogodzinę kierowcy lub dwóch zmieniających się kierowców oraz opłaty za przejazd przez autostrady i koszty paliwa zmuszają więc wykonawców do naliczania wyższych stawek za wysłanie takiej paczuszki.

Tego rodzaju paczki często wysyłane są do znajomych i rodziny, która wyjechała w poszukiwaniu szczęścia i zarobku poza granicami kraju lub po prostu w innym mieście Polski. Ponadto transport drobnicowy zaspokaja zapotrzebowanie sklepów internetowych na dotarcie do odbiorców w różnych zakątkach świata i kraju. Sklepy takie z ogromną częstotliwością wysyłają wiele małych i malutkich paczek w różne miejsca, w rozmaite okolice, w wielu kierunkach jednocześnie. Ich główną potrzebą poza dotarciem do odbiorcy jest dostarczenie paczek na czas, w ustalonym w umowie terminie oraz za przystępną, jak najmniejszą dla odbiorcy cenę.

Wśród głównych zalet wysyłek drobnicowych znajdziemy więc zaspokojenie zapotrzebowania na dostarczenie małych, pojedynczych paczek do klientów w rozmaitych częściach Europy i świata w dość szybkim czasie. Dobrze zabezpieczone i oznakowane paczki w przytłaczająco przeważającej większości dochodzą do odbiorcy na czas i w doskonałej kondycji. Wysyłka znormalizowanych paczek może więc odbywać się bez obawy, że coś pójdzie nie tak. Że paczka zagubi się w transporcie lub zostanie zniszczona.