Porady, które ułatwi Ci zakładanie soczewek

Porady, które ułatwi Ci zakładanie soczewek

Poprawne założenie soczewek sprawi, że ich aplikacja przebiegnie szybko i bezboleśnie. Łatwo jednak powiedzieć, a trudniej zrobić. Jak sobie poradzić z soczewkami kontaktowymi? Poniżej prezentujemy Ci 4 cenne wskazówki, które ułatwią Ci zakładanie soczewek. Koniecznie się z nimi zapoznaj!

Po pierwsze: zawsze miej czyste dłonie

Zanim zabierzesz się za zakładanie soczewek kontaktowych, dokładnie umyj ręce. Dzięki temu ochronisz swoje oczy przed podrażnieniami i infekcjami, które mogłyby być spowodowane przez zarazki, kurz, tłuszcze, czy inne zanieczyszczenia przeniesione na soczewki. Poza tym pamiętaj, że nie mówimy tutaj o zwykłym przepłukaniu rąk w wodzie. Użyj do tego celu antybakteryjnego mydła w płynie oraz ciepłej wody.

Przed aplikacją, sprawdź kształt soczewki

Po wyjęciu soczewek kontaktowych z opakowania sprawdź ich kształt. Zastanawiasz się, po co to robić? W pośpiechu możesz założyć odwróconą soczewkę. Soczewka, która znajduje się na właściwej stronie, ma zawsze półkulisty kształt.

Odpowiednie dopasowanie soczewek

Odpowiednie dopasowanie soczewek odgrywa kluczową rolę. Moc soczewek dopasowywana jest do wady wzroku prawego i lewego oka. Sięgając zatem po soczewki, zawsze rozpoczynaj od tej przeznaczonej dla prawego oka. Dzięki temu masz szansę uniknąć ich pomylenia, a tym samym soczewki trafią na odpowiednie miejsce. Z czasem sięganie po prawą soczewkę wejdzie Ci już w nawyk, lecz początki zawsze bywają trudne, więc miej na uwadze, aby się nie pomylić.

Zakładanie soczewek

Nie bez znaczenia pozostaje też samo zakładanie soczewek. Choć wydawać by się mogło, że to bardzo trudne, to wcale tak nie jest. Nie wymaga to ani przygotowania, czy wprawy. Zakładanie soczewek jest bezbolesne i nie powinno powodować dyskomfortu, zwłaszcza jeśli zrobimy to dobrze. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Soczewkę wystarczy umieścić na opuszku palca wskazującego, powoli zbliżyć ją do gałki ocznej i nałożyć na oko. Tylko tyle i aż tyle, nawet nie odczujemy, kiedy soczewka znajdzie się na odpowiednim miejscu.

więcej ciekawych informacji na temat soczewek kontaktowych znajdziecie na