Oferty pracy dla osób z wykształceniem medycznym w Warszawie. Gdzie ich szukać?

Stabilne warunki zatrudnienia, wysokie wynagrodzenia i komfortowe warunki umowy o pracę? Otrzymanie takiej oferty pracy w sektorze zdrowotnym w Warszawie, która spełnia te warunki, jest możliwe. Aby poszukiwania były owocne, trzeba jedynie poświęcić swój czas wolny oraz przejrzeć ogłoszenia, które zawarte są np. w internecie. 

Oferty pracy dla osób z wykształceniem medycznym – warto skorzystać z internetu

Osoby z wykształceniem medycznym mają do wyboru wiele różnych ofert pracy. Trzeba jedynie wiedzieć, gdzie ich skutecznie szukać.

Oferty pracy umieszczone na portalach ogłoszeniowych

Wraz z nieustannym wzrostem technologii wiele miejsc pracy dla lekarzy i nie tylko można znaleźć z powodzeniem na internetowych portalach ogłoszeniowych. Dobrym przykładem jest platforma GoWork.pl, która już po pierwszym odwiedzeniu uzmysławia zainteresowanym, że potrzebni są:

  • transkrybenci medycznie online – cieszą się dużym popytem i zarabiają przyzwoicie;
  • specjaliści od rozliczeń i kodowania medycznego – dbają o zapewnienie, że dostawcy usług medycznych otrzymują wynagrodzenie za świadczone usługi;
  • technicy telemedycyny;
  • pracownicy personelu medycznego (pielęgniarze i pielęgniarki);
  • lekarze POZ i NPL;
  • asystenci;
  • specjaliści.

Skorzystanie z internetu jest szybkie, komfortowe oraz bezpłatne. To od niego powinno zacząć się poszukiwania ofert zarobkowych w Warszawie.

Oferty pracy – wykorzystywanie znajomości

Jest to niewątpliwie najlepszy sposób, w jaki można dowiedzieć się o istnieniu ogłoszenia o pracę. Gdy szpital lub przychodnia w Warszawie poszukuje nowego pracownika, najczęściej powiadamia o tym swój dotychczasowy personel. Ten z kolegi informuje o tym swoich znajomych, którzy są godni polecenia.

Z tego względu warto odświeżyć swoją siatkę znajomych. Istnieje duża szansa, że któryś z nich pracuje w placówce Warszawskiej lub zna kogoś takiego. Minusem tego sposobu jest jednak niewątpliwie to, że jest skierowany do wykwalifikowanych pracowników z dużym doświadczeniem i odznaczających się już jakimkolwiek prestiżem. Poszukiwania pierwszej pracy w ten sposób mogą nie przynieść upragnionego rezultatu.

Oferty pracy – staże oraz składanie CV

Uczestniczenie w programach stażowych oraz składanie CV w wybranych placówkach to dwie opcje przeznaczone dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w zawodzie. 

Specjaliści i pracownicy sektora medycznego polecają w szczególności kombinację obu metod, czyli samodzielne aplikowanie na stanowiska przeznaczone dla stażystów za pomocą osobistego pozostawienia CV, np. na recepcji przychodni lub szpitala. 

Pracę często zaczyna się od bycia asystentem, a jeżeli kandydat sprawdza się, dostaje na przestrzeni awans na stanowisko specjalisty.

Oferty pracy NFZ i przychodni prywatnych – które będą lepsze?

Jedna z najważniejszych decyzji, którą trzeba podjąć jeszcze przed zaczęciem aktywnego poszukiwania stanowiska, to wybranie pracodawcy, który współdziała z NFZ, czy placówki prywatnej.

Stanowiska NFZ – wady i zalety ofert pracy

Stanowiska NFZ zapewniają większą stabilność i bezpieczeństwo w zakresie wynagrodzeń oraz świadczeń ze względu na charakter ich finansowania. Oferują większą różnorodność pod względem ról zawodowych i lokalizacji, z możliwościami dostępnymi w całym kraju, zarówno na obszarach wiejskich, jak i miejskich (udzielenie pomocy przy przeprowadzce do Warszawy lub na teren województwa mazowieckiego).

Kosztem stabilności i bezpieczeństwa są mniejsze zarobki maksymalne oraz często konieczność bycia elastycznym (zwłaszcza pod względem godzin pracy). Wiele ofert pracy oferuje umowy jedynie na pół etatu, co może być czynnikiem zniechęcającym dla osób chcących utrzymać się finansowo wyłącznie z wykonywania swojego zawodu.

Stanowiska prywatne – wady i zalety ofert pracy

Prywatne kliniki zapewniają wyższe wynagrodzenia i lepsze możliwości rozwoju kariery, które nie zawsze są dostępne w przypadku ról zawodowych NFZ. Ponadto placówki te często zatrudniają mniej liczne zespoły, co może sprawiać, że warunki pracy będą przyjemniejsze dla tych, którzy wolą spokojniejszą atmosferę.

Prestiż danego miejsca jest zarówno wadą, jak i zaletą tych ofert pracy. Powoduje on, że miesięczna wypłata jest większa, ale trudniej aplikować na dane miejsce – proces rekrutacyjny jest bardziej skomplikowany oraz wymagający. Do tego trzeba liczyć się z tym, że placówka może zamknąć się gwałtownie np. ze względu na trudną sytuację na rynku lub otwarcie się w pobliżu skutecznej konkurencji.

Co wybrać: stanowisko NFZ czy prywatne?

Ostatecznie to każda osoba musi zdecydować, który rodzaj oferty pracy jest dla niej najlepszy na podstawie własnych preferencji i nabytych umiejętności. Specjaliści zalecają jednak szukania pierwszej pracy w NFZ, a po zdobyciu potrzebnego doświadczenia i wyrobieniu własnej marki zmienienie stanowiska na prywatne.

Oferty pracy w sektorze medycznym w Warszawie – co warto o nich wiedzieć?

Warszawa posiada kilka uniwersytetów, szpitali i przychodni, z których wiele oferuje atrakcyjne możliwości zatrudnienia dla wykwalifikowanych specjalistów.

Praca w sektorze medycznym w województwie mazowieckim koncentruje się głównie na opiece zdrowotnej, ale dostępne są także stanowiska w:

  • dziedzinie badań;
  • farmacji;
  • pokrewnych dziedzinach.

Wynagrodzenia są na ogół konkurencyjne, a zakres stanowisk jest szeroki – w zależności od poziomu doświadczenia, kwalifikacji i posiadanych uprawnień.

Czy jest możliwość podjęcia się pracy medycznej w Warszawie w sposób zdalny?

Tak, istnieje taka możliwość, chociaż jest ograniczona ze względu na specyfikę zawodów w sektorze medycznym. Popularnym zawodem zdalnym jest transkrypcja medyczna online.

Czy warto przeprowadzić się do Warszawy w celach zarobkowych, będąc lekarzem?

Tak, warto się przeprowadzić. Lekarze działający w zawodzie na terenie Warszawy są jednymi z najlepiej opłacanych w całej Polsce. Trzeba jednak mieć na uwadze, że koszty życia codziennego w stolicy są również wyższe.

Ofert pracy dla personelu medycznego w Warszawie jest dużo. Wystarczy przejrzeć te umieszczone na portalach ogłoszeniowych lub popytać się o nie swoich znajomych. To też dwie najlepsze metody, aby zdobyć dane stanowisko.