Blizny na twarzy – jak można je usunąć?

 

Widoczne na twarzy blizny mogą być powodem do kompleksów. Na szczęście obecnie można je usuwać. Jakie metody są najskuteczniejsze?

Blizny mogą mieć zróżnicowane przyczyny – urazy, operacje, ale również trądzik. Gdy widoczne są na twarzy, często są uznawane za poważny problem estetyczny. Teraz jednak do dyspozycji jest szeroka gama sposobów, aby je zniwelować, a nawet całkowicie usunąć. Jeżeli chodzi o usuwanie blizn Kraków daje dostęp do wielu gabinetów, gdzie jest to możliwe. Jakie z nich warto wybrać?

1. Peelingi medyczne na blizny

Jednym z często prowadzonych zabiegów w gabinetach medycyny estetyczne i gabinetach kosmetycznych są peelingi medyczne. Termin ten odnosi się do silnych peelingów chemicznych, które wykorzystują odpowiednio dobrane rodzaje i stężenia kwasów.

Peelingi kwasowe potrafią dogłębnie oczyszczać skórę i złuszczają ją, aby dzięki temu nadać jej estetyczny wygląd. Prowadzone regularnie powodują wygładzenie skóry i zredukowanie widocznych na niej blizn.

Medyczne peelingi dobrze sprawdzają się w przypadku blizn powierzchniowych, na przykład potrądzikowych.

2. Mikrodermabrazja

Rodzajem peelingu jest również mikrodermabrazja, która polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Osobom chcącym wykonać takie usuwanie blizn Kraków również daje dostęp do sprawdzonych gabinetów, gdzie jest to możliwe.

Mikrodermabrazja może być prowadzona na różne sposoby, na przykład jako mikrodermabrazja korundowa lub diamentowa. Zabiegi również należy prowadzić regularnie, aby dzięki temu uzyskać jak najlepsze efekty.

3. Usuwanie blizn laserem

Świetne rezultaty daje także laseroterapia. Gdy chodzi o takie usuwanie blizn Kraków oferuje dostęp do renomowanych gabinetów medycyny estetycznej, gdzie można skorzystać z zabiegu na wysokim poziomie.

Usuwanie blizn laserem jest bardzo skuteczne zarówno w przypadku blizn widocznych powierzchniowo, jak i tych głębszych. Podczas zabiegu dochodzi do miejscowego uszkodzenia skóry przez laser, a następnie do jej odbudowy, co stopniowo zmniejsza widoczność blizn, aż do ich całkowitego zaniku.