Rehabilitacja Warszawa

Rehabilitacja pourazowa jest szczególnie ważna u osób aktywnych fizycznie, dla których sport jest elementem życia codziennego. Profesjonalną rehabilitacją muszą zostać objęci przede wszystkim zawodowi sportowcy, dla których wykluczenie z treningów oznacza najczęściej psychiczny dramat. Ratunkiem dla nich jest nowoczesna medycyna sportowa, połączona z fizjoterapią i rehabilitacją. Stanowi to niezbędny element powrotu do zdrowia dla każdego śmiertelnika

Klasyczne podejście

Początkowym stadium po urazie sportowym jest najczęściej odpoczynek i odciążenie. W tym celu zakłada się najczęściej gips lub bandaży, który ma za zadanie unieruchomić dany element naszego ciała. Po okresie spoczynku następuje rehabilitacja, która pozwala na powrót do pełnej sprawności fizycznej sprzed urazu. Często jest to proces mozolny – każdy kto kiedykolwiek nosił gips może oświadczyć, że mięśnie będące w spoczynku bardzo szybko ulegają osłabieniu. Efektem tego jest spadek formy fizycznej. Dla osób rekreacyjnie uprawiających sport jest nie jest to gehenna. W przeciwieństwie do osób, które uprawiają sport wyczynowo. Spadek formy, połączony z kilkutygodniowym okresem spoczynku jest najczęściej wielkim obciążeniem psychicznym.

Medycyna sportowa – inne podejście

W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem w przypadku urazu jest udanie się do specjalisty sportowego. Dlaczego? Głównie z powodu innego, proaktywnego podejścia do tematu. Lekarz sportowy będzie zachęcał do aktywności i działania około urazowego, celem szybszego powrotu do zdrowia. Zaleci zabiegi, masaże i rehabilitacje, a przy tym umożliwi powrót do normalnego funkcjonowania. Medycyna sportowa nie jest już dzisiaj zarezerwowana wyłącznie dla zawodników najlepszych klubów europejskich. Dzisiaj coraz więcej mniejszych klubów decyduje się na profesjonalną opiekę medyczną. Wiedzą bowiem, że w dużej mierze to od niej zależy powrót do zdrowia kontuzjowanych.

Rehabilitacja Warszawa – niezbędnik na drodze do sprawności

Medycyna sportowa jest w stanie wiele zdziałać i wskazać odpowiedni tor leczenia. Będzie jednak nieskuteczna, jeśli nie zostanie ściśle połączona z rehabilitacją. Zabieg, masaże i ćwiczenia to elementy niezbędne na drodze do pełnej sprawności fizycznej.