Rehabilitacja jako sposób na powrót do sprawności

Rehabilitacja jako sposób na powrót do sprawności

Dla każdego z nas sprawność jest bardzo istotna. Dzięki niej możemy wykonywać codzienne czynności, pracować i czerpać w pełni z uroków życia. Czasami zdarza się, że na skutek choroby, czy wypadku zostaje utracona. W takich przypadkach rehabilitacja okazuje się bardzo pomocna, niekiedy to jedyny sposób na powrót do sprawności.

Na czym polega rehabilitacja?

Zarówno wypadek, jak i choroba może przytrafić się każdemu z nas i spowodować zaburzenia sprawności. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest rehabilitacja warszawa żoliborz. Celem rehabilitacji jest zapewnienie pacjentom jak najszybszego powrotu do samodzielnego funkcjonowania. Aby tak się stało, powinno się ją wdrożyć jak najwcześniej. To jednak bardziej złożony procesrehabilitacja warszawa żoliborz niż by się mogło wydawać, gdyż zależy od choroby, jak również stanu zdrowia pacjenta. I tak przykładowo, po udarze pacjenci poddawani są rehabilitacji jeszcze podczas pobytu w szpitalu, wtedy uczy się ich sadzania, pionizacji oraz chodzenia. W późniejszym etapach rehabilitacja zostaje wzbogacona o zajęcia manualne, poprawiające kondycję oraz rozwój. Z kolei rehabilitacja kardiologiczna obejmuje kompleksowe działania, czyli nie tylko poprawę jakości życia i funkcjonowania, ale również prewencję i leczenie schorzeń układu krążenia .

Jak długo trwa powrót do sprawności?

Czas trwania rekonwalescencji w każdym przypadku bywa inny. Zależy od przede wszystkim od stanu pacjenta, a dokładniej mówiąc od poziomu niepełnosprawności. Przy znacznej niepełnosprawności proces rehabilitacji zwykle jest dłuższy i wymaga https://blogmedyczny.edu.pl/ większego zaangażowania zarówno ze strony pacjenta, jak i jego fizjoterapeuty. W lżejszych przypadkach czas powrotu do dawnej sprawności bywa krótszy, może trwać od kilkunastu dni, do kilku miesięcy. To oczywiście nigdy nie stanowi reguły, bo każdy przypadek jest inny i nie da się tego z góry określić. Niektórzy już nigdy nie odzyskują pełnej sprawności i w takich przypadkach rehabilitacja ma na celu przygotowanie ich do nowej sytuacji.