Karboksyterapia – urządzenia, sprzęt

Karboksyterapia – urządzenia, sprzęt

Medycyna estetyczna od wielu już lat cieszy się coraz większą popularnością. Coraz szerszy jest także wachlarz proponowanych zabiegów. Jednym z nich jest oferowana od niedawna przez gabinety medycyny estetycznej karbosyterapia.

Czym jest karboksyterapia?

Aby być precyzyjnym należy podkreślić, iż nie jest to jeden zabieg lecz grupa zabiegów. Głównym składnikiem używanym podczas zabiegów jest dwutlenek węgla, który wstrzykiwany jest pacjentowi pod skórę. Niesie to za sobą wiele korzyści zarówno dla urody, ale także dla zdrowia.

Co ważne zabieg ten można stosować niemal na całym ciele. Głównym skutkiem wstrzyknięcia dwutlenku węgla pod skórę jest stymulacja procesu produkcji elastyny oraz kolagenu. Wszystko to sprawia, iż skóra staje się jędrna, a wszelkie nierówności na skórze zostają wygładzone. Co więcej zabieg skutecznie poprawia pracę naczyń krwionośnych.

Przebieg zabiegu

Jak wspomniano zabieg karboksyterapii polega na wstrzyknięciu dwutlenku węgla pod skórę. Dokonuje się tego za pomocą bardzo cienkiej igły oraz specjalistycznego urządzenia, które kontroluje poziom ciśnienia oraz temperaturę oraz ilość wstrzykiwanej substancji. Może być to zatem dla wielu zabieg dość nieprzyjemny, jednak jest on bezbolesny.

Specjalista przeprowadzający zabieg z pewnością dopilnuje, aby przebiegał on w sposób jak najbardziej komfortowy. Istotne jest także to, że zabieg trwa dość krótko. W zależności od tego jak duży jest obszar ciała, na którym dokonuje się wstrzyknięć trwa on od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Przed samym zabiegiem specjalista w gabinecie diagnostycznym dokładnie sprawdzi ilu zabiegów i jak często pacjent powinien je przyjmować.

Dla kogo karboksyterapia?

Z zabiegu karboksyterapii skorzystać powinny przede wszystkim te osoby, które posiadają nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit oraz rozstępy. Wskazaniem do zabiegi jest także zwiotczenie skóry, zmarszczki, a także blizny. Trzeba jednak wiedzieć, że z zabiegu nie może skorzystać każdy. Niestety osoby cierpiące na nadciśnienie, niewydolność nerek, hemofilię czy infekcje skóry nie mogą z zabiegu skorzystać. Także kobiety w ciąży nie mogą być poddawane kraboksyterapii.

Na koniec warto podkreślić, iż zabieg nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. W miejscu nakłuć przez krótki czas mogą być widoczne jedynie rumieńce. Ważne jest, aby do zabiegu wykorzystywany był profesjonalny sprzęt. Da to gwarancję skuteczności zabiegu i bezpieczeństwa. Po przeprowadzonym zabiegu od razu można wrócić do codziennych obowiązków co także jest jego dużą zaletą.